Vyberte možnost Stránka

Jaké specifikace jsou důležité při výběru výpočetní techniky?

Jaké specifikace jsou důležité při výběru výpočetní techniky?
Rate this post
!AdSense – before contentOblast výpočetní techniky se vyvíjí neustále kupředu. Co se však týká specifikací, které je nutné zohlednit při jejím pořízení, lze učinit některé dlouhodobě platné závěry, jež Vám mohou při výběru pomoci.

A právě na tyto faktory se zaměříme na následujících řádcích…

 

Obsah článku

Než se rozhodnete koupit laptop, stolní počítač, monitor či tiskárna

Samozřejmě, že jednotlivých hledisek, na která je třeba dbát, je poměrně hodně, ať už se jedná o počítače, laptopy, monitory, tiskárny a další zařízení. Podívejme se tedy na ty nejdůležitější.

 

Pořizovací cena – zvolit nové, anebo repasované zařízení?

Kvalita jednotlivých komponent je v této sféře sice navýsost důležitá, ovšem pro mnoho lidí hraje rozhodující roli finanční stránka. V současné době je proto oblíbenou variantou zakoupit tzv. repasovanou výpočetní techniku. Jde o výrobky, jež byly sice již krátkodobě používané, nicméně prošly kompletní kontrolou a výměnou potřebných komponent. Pořizovací cena je pak samozřejmě nižší než u nového přístroje. Prohlédněte si tedy aktuálně dostupnou repasovanou výpočetní techniku na Technimax.cz a možná si rovněž vyberete.

Záruční doba a možnost reklamace

Délka záruky se u výpočetní techniky liší. Zaměříme-li se na zmíněná repasovaná zařízení, obvykle se jedná o 12 měsíců. Někteří prodejci ovšem záruku rozšiřují na 24 měsíců a najdou se i tací, kteří prodávanému zboží zřejmě velmi věří, a tak je někdy záruční doba prodloužena (i když za příplatek) až na 36 měsíců.
Ohledně reklamace počítačů je v prvé řadě nutné získat informaci, zda je zapečetěný či nezapečetěný, což má vliv na přidávání nových komponent s ohledem právě na záruku. V každém případě Vám doporučujeme vždy zvolit prodejce, jenž má vlastní sklad, zázemí a servis, tedy ne čistě internetové obchody.

 

Model počítače a operační systém

O rychlém vývoji výpočetní techniky již byla řeč v úvodu. Aktuálně si lze pořídit jak různé druhy stolních počítačů, tak vysoce kvalitní repasované notebooky, s nimiž budete více mobilní. Tak jako tak ovšem rozhodně investujte do legálního operačního systému, neboť jen ten umožňuje řádnou aktivaci i následné aktualizace a zároveň tím předejdete případným komplikacím.

 

Kvalitní a spolehlivý hardware

Velmi důležitá je také skutečnost, zda výpočetní techniku sháníte do kanceláře, případně na práci s internetem domů, anebo ji budete používat k jiným činnostem jako např. počítačové hry. Na jaký hardware se ovšem konkrétně zaměřit? Samozřejmě na procesor a paměť RAM, jež určují rychlost, dále na velikost pevného disku a monitoru, typ mechaniky (DVD či Blu-ray), grafické karty apod. U tiskáren pak hraje roli to, jedná-li se o zařízení inkoustové nebo laserové a také, zda je multifunkční. Pokud ano, umožňuje totiž nejen tisk, ale i kopírování a skenování.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.