Vyberte možnost Stránka

Důležité pomůcky, bez nichž se neobejdete při svařování

Důležité pomůcky, bez nichž se neobejdete při svařování
Rate this post

Každý správný domácí kutil by měl být schopný zvládnout kromě jiných činností také svařování. Tato dovednost se může hodit v řadě případů. Je ale zapotřebí mít k dispozici kvalitní přístroje, potažmo další pomůcky. Co si tedy koupit, pakliže se chystáte svařovat doma, případně v práci, čeká-li vás tato činnost v rámci výkonu živnosti?

Svářečky

Nejdůležitějším nástrojem jsou samozřejmě samotné svářečky. Dříve se používaly takzvané trafosvářečky, které jsou v současnosti už ale na pokraji zájmu, a to například kvůli příliš velké hmotnosti, tím pádem obtížné manipulaci. I svět svářeček šel kupředu, takže dnes dominují především invertory. Jsou mnohem lehčí, takže se nemusíte zbytečně dřít s jejich přenášením z místa na místo. Kromě toho mají povětšinou funkce v elektronickém provedení, což významně zjednodušuje celou práci. Jsou ideální právě také pro domácí kutily, kteří se svařováním přeci jen nemají tak bohaté zkušenosti, bát se jich nemusí ani úplní začátečníci.

Wolframové elektrody

Neméně podstatnou pomůckou, která se vám během svařování bude hodit, jsou wolframové elektrody. Používají se například pro svařování metodou TIG, dále pak také pro přetavování elektrickým obloukem či vyjiskřování apod.

Ochranné potřeby

Během svařování je zapotřebí si chránit především zrak, neboť silný paprsek a odlétající jiskry jej mohou lehce a rychle poškodit. Rozhodně byste tudíž neměli zapomenout na pořízení svařovací kukly. Ve specializovaných obchodech a eshopech se dnes dají zakoupit kromě jiných modelů efektivní samostmívací kukly, jež dokážou oči ochránit naprosto dokonale, neboť jejich sklo samo automaticky během několika mikrosekund reaguje na změnu světelných podmínek.

Kromě svařovací kukly je dále praktické mít na sobě dlouhé pracovní oděvy, aby nemohlo dojít k popáleninám. Chraňte si rovněž ruce, používané rukavice by však neměly být příliš tlusté, musíte si v nich zachovat patřičný cit a ohebnost v prstech.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.