Vyberte stránku

Chcete jezdit každých pár let novým vozem a provozovat jej bez starostí? Zvolte operativní leasing!

Chcete jezdit každých pár let novým vozem a provozovat jej bez starostí? Zvolte operativní leasing!
Chcete jezdit každých pár let novým vozem a provozovat jej bez starostí? Zvolte operativní leasing!
Hodnocení

Touha mít vlastní, byť ojeté autíčko, v posledních letech výrazně ustupuje hodnotám, které jsou zvláště mezi úspěšnými, zaměstnanými lidmi, nedostatkovým zbožím. A těmi jsou především čas a pohodlí. Namísto aby člověk po náročném pracovní dny řešil problémy spojené s autem, nebo si ho dokonce sám opravoval, chce mít jistotu, že se profesionálové o vše postarají a jeho vůz ho bezpečně doveze, kam je třeba.

Právě to vám operativní leasing zajistí.

Operativní leasing v kostce

Malé lákadlo na úvod: operativní leasing představuje vůbec nejsnazší cestu k získání nového auta. Skutečně nového a vybaveného, žádné ojetiny – a přitom není třeba brát si velký úvěr ani mít naspořeny statisíce. Jaký je v tom háček? Vůz na operativní leasing vám ve skutečnosti nepatří, pouze si ho dlouhodobě pronajímáte. Právě to je ale současně jeho obrovskou výhodou, jelikož to znamená, že to nejste vy, kdo musí řešit papírování, servisování a případný prodej vozu. Všechny formality si vezme na starost leasingová společnost.

Když smlouva skončí, otevřou se vám nové možnosti

Operativní leasing se obvykle sjednává na dobu od 1 roku do 60 měsíců, během nichž platíte leasingové společnosti stanovený měsíční paušál a auto užíváte dle libosti. Před koncem tohoto období vás pronajímatel obvykle osloví s nabídkou odkoupit vozidlo za výhodnou zbytkovou cenu. Pokud jste tedy ke svému vozu přilnuli, jednou může být váš. Většina lidí ale zvolí spíše druhou možnost: v leasingu pokračuje dál a vybere si novější model auta. Technika, jak víme, rychle zastarává, a mít každých pár let nové auto není vůbec k zahození. Právě operativní leasing je nejjednodušším způsobem, jak toho dosáhnout. Navíc nebudete muset nikdy řešit potíže s dosluhujícím vozidlem a prodej ojetiny.

Původně “operák” využívali především podnikatelé

V jeho počátcích nabízela většina společností auta na leasing pouze firmám. Jedná se proto o službu, která je podnikatelům ušita přímo na míru. Měsíční splátky si lze započítat do nákladů a firmě se tak otevřou možnosti k pořízení většího vozového parku, i když je zatím malá a moc nevydělává. K nezaplacení je pak skutečnost, že majitel firmy nemusí řešit servis, pojištění a další zdlouhavé formality.

Nabídky obvykle zahrnují i bonusy, jako je zapůjčení náhradního vozu, je-li nutné nechat auto v servisu déle. Zkrátka ideální služba pro zaměstnané, úspěšné jedince.

Nový vůz bez starostí pro každého

I soukromé osoby si mohou užívat výhod operativního leasingu. Častými klienty jsou například rodiny, které jezdí už nějakou dobu menším, ojetým autem, ale nové si dovolit nemohou. Nemají zkrátka naspořeno dost peněz, půjčku na auto by si sice vzít mohli, ale velký úvěr by pro ně byl také příliš náročný, na operační leasing však dosáhnou. Takto mohou získat dlouhodobě nové auto, a to bez akontace. Pokud i vy hledáte podobnou možnost, určitě vyzkoušejte operativní leasing Driveto.cz.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz