Vyberte možnost Stránka

Motokrosové helmy Fox Racing a jejich čtyři série, kterou si vybrat?

Motokrosové helmy Fox Racing a jejich čtyři série, kterou si vybrat?
Rate this post
!AdSense – before contentMotokrosové helmy patří mezi základní a nejdůležitější vybavení na motokros a je třeba je vybírat obzvlášť pečlivě.

Kvalitní helma Vám v krajním případě může i zachránit život a při jejím nákupu je tak dobré se řídit nejen cenou nebo designem, ale i jednotlivými vlastnostmi helmy, kvalitou materiálu a celkovým zpracováním.

Zatímco někteří výrobci produkují helmy s průměrnou až slabší kvalitou, u předních značek se na bezpečnost a odolnost helmy můžete stoprocentně spolehnout.

Jednou z těch nejlepších je americký výrobce Fox Racing, na jehož nabídku motokrosových helem se v tomto článku podíváme trochu blíže.

Obsah článku

Mx helmy od Fox Racing patří mezi absolutní špičku

Společnost Fox vznikla v USA roku 1974 a postupně se stala jedním ze světových lídrů v oblasti vybavení a oblečení pro adrenalinové sporty, včetně motokrosu. Její produkty si oblíbili nejen rekreační sportovci, kteří se těmto aktivitám věnují ve volném čase, ale i profesionální jezdci, již potřebují maximálně bezpečné a kvalitní vybavení, vhodné i pro tu nejvyšší zátěž.

helmy-fox-5

MX helmy Fox splňují i ty nejnáročnější požadavky a poskytují jejich majitelům 100% bezpečí, maximální pohodlí a navíc i velmi vydařený design. MX helmy od společnosti Fox Racing se dělí do čtyř základních kategorií – jaký je mezi nimi rozdíl?

Motokrosové helmy Fox série V1

Označení V1 má základní série MX helem Fox, která nabízí skvělý poměr výkon/cena. I přes nižší pořizovací cenu jsou ale tyto helmy velmi pevné, odolné a mají certifikace bezpečnostních standardů. Výhodou je i jejich nízká hmotnost a vybrat si samozřejmě můžete z několika velikostí. MX helmy Fox ze série V1 jsou vyrobeny s pomocí moderních technologií a svým uživatelům tak poskytují dostatečné bezpečí i pohodlí.

helmy-fox-3

 Jejich součástí je i praktický kšilt, který si můžete sami nastavit podle Vaší potřeby.

Motokrosové helmy Fox série V2

Pod označením V2 nabízí společnost Fox Racing svoji druhou sérii, která má ještě lepší funkce a je plně vyhovující i na profesionální motokrosové závody. Helmy z této řady mají skořepinu ze skelných vláken a jsou mimořádně odolné, pevné, ale zároveň lehoučké. Vyrábějí se ve třech velikostech, kromě toho si lze vybrat také ze čtyř vnitřních EPS vycpávek, takže vhodná velikost se najde pro každého jezdce. MX helmy Fox série V2 mají 10 vstupních otvorů pro dostatečný přísun vzduchu a chlazení hlavy, na zadní straně jsou navíc 4 otvory, kterými se odvádí vzduch ven.

helmy-fox-2

Tak jako u ostatního vybavení Fox, i zde si můžete vybrat z nádherných a výrazných designů, kterým dominuje logo této značky a atraktivní kombinace barev.

Motokrosové helmy Fox série V3

Třetí série helem Fox Racing už je určená pro náročné zákazníky, požadující nadstandardní kvalitu a nejmodernější technologie. Tyto helmy jsou vyráběny s pomocí nové přelomové technologie ochrany hlavy, jež funguje na systému MIPS (oproti běžným helmám, jež jsou testovány pouze na vertikální náraz, se u tohoto systému počítá s reálným nárazem). Mezi skořepinou a EPS vložkou je ještě jedna ochranná vrstva, díky níž dochází k výraznému snížení nárazů až o 35% – Vaše hlava tak získá nejvyšší možnou ochranu. Helma má celkem 14 vstupních a 4 výstupní otvory.

helmy-fox-4

Pokud jde o složení helmy, tak pro výrobu skořepiny byla použita odlehčená kompozitní vlákna, vložka je zhotovena ze speciálního a patentovaného materiálu Dri Lex, který perfektně odvádí vlhkost a je odolný vůči bakteriím. Vybrat si pochopitelně můžete z několika velikostí, díky čtyřem velikostem polstrování jsou helmy ze série V3 vhodné pro každého.

Motokrosové helmy Fox série V4

Absolutní špička v nabídce Fox Racing – MX helmy Fox série V4 jsou tím nejlepším, co lze v současné době koupit. Stejně jako u řady V3 jsou vybaveny systémem MIPS, rozdíly jsou ale v materiálech nebo počtech otvorů. Helmy jsou vyrobeny z karbonových vláken, díky nimž jsou maximálně odolné a zároveň příjemně lehké. Mají celkem 15 velkých nasávacích otvorů, na zadní straně pak dalších 8 výstupních otvorů.

helmy-fox-1

Hledáte-li nejspolehlivější a nejvíce bezpečné motokrosové helmy, nic lepšího než je série V4 od Fox Racing neseženete.

Tradice, kvalita, moderní design

Motokrosové helmy Fox Racing jsou vhodné zejména pro profesionální jezdce, ale své využití najdou i u těch, kteří se motokrosu věnují jen rekreačně. Jejich předností je dlouhá tradice, nekompromisní kvalita, díky které si je pořizují i nejlepší světoví jezdci a také mimořádně povedený design, kterým zaručeně zaujmete hned na první pohled.

Co je pak nejdůležitější – helmy jsou naprosto bezpečné, splňují i ty nejpřísnější bezpečnostní certifikáty a poskytnou Vám maximální ochranu hlavy při nehodách a nárazech. Vybrat si z aktuální nabídky můžete např. na stránkách českého distributora NDistribution s.r.o, kde naleznete i další kvalitní vybavení a oblečení na motokros.

Nabídku motokrosových helem naleznete zde.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.