Vyberte možnost Stránka

Pauzy na sex v pracovní době. Jak by takový benefit uspěl u mužů v Čechách?

Rate this post

Stále více párů odkládá sex kvůli únavě až na víkend. Na vině může být hektický životní styl, životospráva, ale i vysoké pracovní nároky. Jak by se v naší zemi (zne)užil nový zaměstnanecký benefit na pauzu na sex během pracovní doby?

Průzkum na téma mužské libido si nechal zpracovat výrobce a distributor doplňku stravy Proerecta mezi muži ve věku 30 – 50 let. Podle zjištěných výsledků by až 33 % mužů uvítalo nový zaměstnanecký benefit ve formě volna na sex. O něco více mužů, tj. 38 % považuje tento benefit za zbytečný a raději by tento čas využili jinak. Několik dotazovaných uvedlo, že by v zaměstnání uvítali jako benefit například pauzu na spánek. Překvapením je, že téměř 30 % mužů by o benefit sice měla zájem, ale volno by využívala k úplně jiným účelům, například k zařízení osobních záležitostí jako návštěva úřadu apod.

Muži jsou v práci záletníci, doma pak nemůžou

Otázkou je, zda by všichni dotazovaní muži využili volno na sex se svými stálými partnerkami. V dotazníku se totiž přiznali, že pouze 13 % z nich nikdy neměla vztah na pracovišti. Zbylých 87 % má vztah s kolegyní buď pravidelně, nebo jej měla alespoň jednorázově. Takto vysoké číslo lze vysvětlit i tím, že 83 % dotázaných si myslí, že flirtem zlepší pracovní náklonost kolegyň, nadřízené nebo klientky. Více jak polovině z nich se to navíc při práci vyplatí.

Doma jsou pak muži ale více unavenější. Dokazují to odpovědi mužů, kteří uvedli, že ze 47 % chce více sexu partnerka, než partner. Pouze 21 % mužů má větší sexuální apetit než žena a u 32 % jsou partnerské chutě vyrovnané. „Nezájem můžou vyvolat různé faktory, například stres, pracovní přetížení, nemoc, nadměrné vyžívání se v pornu a samozřejmě také vzplanutí pro někoho jiného,“ vyjmenovává možné příčiny sexuální únavy Libuše Konopová, vztahová koučka. Z jejích zkušeností je milostné vzplanutí a odsunutí partnera na vedlejší kolej doménou hlavně žen. „Zažijí-li v posteli něco úžasného, snadno se zamilují a chtějí patřit milenci se vším všudy, čili spálit mosty a odejít,“ tvrdí Konopová.

Život nejenom v manželství

Životem muže projde obvykle více žen. Pouze 9 % mužů uvedlo, že mělo nebo má jedinou partnerku. 49 % z nich mělo v průměru 2 – 5 partnerek, 42 % pak mělo sex se 6 a více ženami. I přes to mužům ve věkové kategorii 30 až 50 let vyhovuje z 52 % život v dlouhodobém partnerském vztahu. Nezanedbatelné je i číslo 48 %, kdy dá muž přednost raději sexu na jednu noc. Pro zavedení bigamie se však kladně vyslovilo pouze 22 % mužů, zhruba 28 % mužů by ji chtělo jen na zkoušku. Zbytku to vyhovuje tak, jak to je. Okolo 22 % mužů si pak pravidelně užívá nezávazného sexu na jednu noc. Jako jednorázovou záležitost ho pak označilo 74 % z nich. Nikdy jej nemělo přibližně 5 % dotázaných mužů. O mužích je známo, že dovedou lépe než ženy oddělit sex od citů, nezamilovávají se tak překotně a není pro ně až tak velký problém spát s manželkou i milenkou. Ačkoliv milence tvrdí, že domácí ložnice již dávno vychladla a nic se tam neděje. Užívat si mileneckého sexu a oddělit sex od citů se daří spíše zkušeným ženám,“ komentuje záletnictví koučka Konopová. Dodává však, že existují i případy, kdy muž nějaké femme fatale totálně propadne, netouží po ničem jiném, než sdílet s novou ženou úplně všechno a s manželkou přestane spát, ačkoliv ta se třeba intimit dožaduje. Tyhle případy však podle ní tvoří spíš výjimky než pravidlo.

Téměř každý muž chce mít lepší erekci

Otázkou jak zlepšit erekci a prodloužit prožitek ze sexu se jistě zaobíral nejeden muž či žena. Výsledky průzkumu ukazují, že doplňky stravy na zvýšení mužského libida využívá drtivá většina dotázaných mužů. Nejčastěji si pilulky zakoupí muži z větších měst jako je Praha, Ostrava, Pardubice, Plzeň nebo Brno. Kromě doplňků stravy si přes 50 % mužů pomáhá k navození chuti na sex i sledováním erotických filmů nebo používáním erotických pomůcek. Okolo 10 % pak k výše zmíněnému ještě upravuje jídelníček a využívá afrodisiakálních účinků jednotlivých potravin. „Že je pro muže větší horor selhat v posteli, to je sice známá věc, jelikož muži své mužství staví hodně na erekci, respektive schopnosti erekce a potažmo i uspokojení ženy. Není tedy nic překvapivého, že si k lepším výkonům chtějí vypomoct různými způsoby,“ míní vztahová koučka. „Muži, kteří lpí na dlouhé a pevné erekci můžou tvořit sice většinu, ale je to i o jejich sebevědomí. Partnerský vztah není jen o sexu, ale žena se s mužem potřebuje i zasmát a cítit se milována, pak toleruje leccos,“ dodává Konopová.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!