Vyberte možnost Stránka

Je lepší volba markýza nebo pergola?

Je lepší volba markýza nebo pergola?
Rate this post

Sluníčko většinou vyhledáváme a těšíme se z něj, přesto je ale dobré mít možnost se před ním schovat. Zvlášť po práci na zahradě nebo kolem domu přijde posezení ve stínu vhod každému.

Jakmile to počasí jen trochu dovolí, trávíme na zahradě, terase nebo pozemku u chaty co nejvíce času, bez ohledu na roční období. Letní déšť, podzimní chladné večery i tropické dny nás ale mohou občas zaskočit a neplánovaně ukončit posezení s kamarády nebo grilování s rodinou. Zastínění a úkryt před slunečními paprsky tak většinou řešíme pergolou nebo markýzou. Čím se liší a která volba je lepší?

Markýza

Jasnou volbou pro terasy, lodžie a balkóny je markýza, využít ji lze i pro posezení, která přímo navazují na zeď domu. Nevyžaduje žádnou konstrukci, kotví se přímo do fasády domu a lze ji kdykoli sáhnout nebo roztáhnout podle aktuálního počasí a našich potřeb. Sami si tak můžeme regulovat, kdy na nás bude sluníčko svítit a kdy si dopřejeme stín. Při stažení pak o markýze téměř nevíme. Kazetová markýza ve staženém stavu schová i samotná nosná ramena, vzhled domu tak není nijak narušen. Vybavení markýzy větrným čidlem ji ochrání před poškozením i v době naší nepřítomnosti, protože zajistí automatické stažení v případě větru.

Pergola

Může stát u domu i uprostřed zahrady, má totiž pevnou konstrukci která nepotřebuje žádnou oporu. Podpůrné sloupy ale nelze nijak zakrýt nebo schovat, jsou vždy viditelné. Bez problémů odolají větru, lze tak zastřešený prostor využívat i v horším počasí bez obav o poškození. Pergola vytváří chráněné místo, ve kterém můžeme přečkat i letní bouřku nebo se schovat před slunečními paprsky. Mezi sloupy lze přidělat pevné bočnice a zajistit si tak soukromí před pohledy kolemjdoucích i sousedů či je využít pro rozšíření zahrady pro popínavé rostliny.

Den na sluníčku u bazénu není špatný, ale je potřeba mít možnost utéct do stínu, pokud budeme chtít. Markýza i pergola nám zastíněný prostor poskytnou pro zábavu i odpočinek.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.