Vyberte stránku

Nevíte, jak v domácnosti ušetřit? Obraťte se na energetického poradce

Nevíte, jak v domácnosti ušetřit? Obraťte se na energetického poradce
Nevíte, jak v domácnosti ušetřit? Obraťte se na energetického poradce
Hodnocení

Tepelný komfort v zimě považujeme prakticky skoro všichni za jakousi samozřejmost podobně jako i přísun elektřiny či vody. To je v pořádku, nicméně při pohledu na účty za energie nejednomu z nás doslova spadne brada.

Nic není zdarma, přesto však nemusíte platit zbytečně nad rámec vašeho rozpočtu. Jak na úspory dosáhnout? Několika způsoby.

Právě na ně upozorňuje webový projekt E.ON Rádce. Na jeho služby, které poskytuje zdarma, se proto zaměříme podrobněji.

Praktické rady týkající se úspory energie

E.ON Rádce je službou nabízející spousty rad týkajících se úspory energií. Konkrétně se jedná kupříkladu o vytápění interiéru. Ušetřit lze mnoha způsoby. Tím asi nejznámějším je výměna stávajícího neúčinného starého kotle za nový. Zcela jistě se vyplatí i zateplení pláště objektu spojené s výměnou oken a dveří. Zapomenout nelze ani na zateplení oblasti krovů, případně stropní konstrukce.

Hodně peněz navíc může přinést třeba i úspora elektřiny.

Jednak lze změnit v případě potřeby tarif a jednak také snížit energetickou náročnost domácnosti. Jak tak učinit? Vcelku jednoduše. Používejte úsporné spotřebiče a přejděte na LED osvětlení. Prvopočáteční investice do takovýchto svítidel už dávno není závratná a jejich provoz je maximálně ekonomický.

Odborníci vám poradí na míru

Máte strach, že váš dotaz týkající se kupříkladu úspory vody anebo čehokoli jiného je příliš specifický a v radách odpověď nenajdete? Nemusíte mít obavy. Jen vyplňte formulář a konkrétní energetický poradce vám nabídne přesné relevantní informace. Stejně tak si můžete nechat zpracovat analýzu energetické náročnosti vašeho objektu anebo se obrátit na prosbu s pomocí týkající se rekonstrukce a dotací.

pexels-photo-164446

Zapomeňte na rčení, že každá rada něco stojí. E.ON Rádce je zcela zdarma, pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz