Vyberte stránku

Nepodceňujte rizika a chovejte se na svazích bezpečně!

Nepodceňujte rizika a chovejte se na svazích bezpečně!
Nepodceňujte rizika a chovejte se na svazích bezpečně!
Hodnocení

Chystáte se na lyže a nemůžete se dočkat, až budete hoblovat perfektně zasněžené svahy ve vyhlášených lokalitách? Užijte si to, ale nezapomeňte na ohleduplnost a toleranci vůči ostatním lyžařům.

Následky rychlé a bezohledné jízdy, jakožto i nerespektování druhých, mohou být fatální.

Právě tato kritéria mohou rozhodnout o vašem budoucím životě. Nehledě na to, že se na svazích vyskytují děti, pro které je střet s dospělou osobou ještě horší.

Jízdu většiny malých lyžařů definuje snad jen pojem „nepředvídatelná“. Dítě vám může nečekaně zkřížit cestu, a proto byste měli maximálně předvídat.

”Nikdy nejezděte „na hraně“ a berte ohled na aktuální podmínky.”

Mějte na paměti také to, že plnění za zranění, ke kterým dojde mimo označené sjezdovky, může pojišťovna odmítnout. Standardní cestovní pojištění na hory vám v takovém případě nebude nic platné – musíte si zakoupit připojištění pro extrémní sporty.

muzskystyl.cz_ergo_cz_01

Výše pojistného vaši dovolenou nijak výrazně neprodraží. Zde si můžete spočítat cenu pojištění online.

Jízda mimo sjezdovky je bezesporu velmi adrenalinová, ale cestu vám mohou zkřížit větve, dráty, kůly, ploty a další věci.

pexels-photo-298007

Ještě větší pozornost věnujte při jízdě na ledovci. Střet s několikametrovou trhlinou překrytou sněhem obvykle končí tragicky.

Zásady bezpečnosti nepodceňujte ani na lanovce. Zabezpečte se stažením ohrazení a pevně držte věci, které máte s sebou. Pokud vám z lanovky spadne hůlka nebo rukavice, pravděpodobně se s ní již neshledáte. Padající předmět může navíc vylekat lyžaře a zapříčinit nehodu.

pexels-photo-373111

Naprostou samozřejmostí by mělo být kvalitní a bezpečné oblečení a vybavení v podobě helmy, brýlí a kvalitního oblečení. Vhodně zvolený outfit vám může v kritické situaci zachránit zdraví – nepodceňujte ho!

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz