Vyberte možnost Stránka

Pořád sedíte? Kancelářské židle pro Vaše zdravá záda

Pořád sedíte? Kancelářské židle pro Vaše zdravá záda
Rate this post
!AdSense – before contentJestliže máte sedavé zaměstnání, pak Vám nemusíme vyprávět o tom, jak je to náročné. Ačkoliv mnoho lidí si myslí, že na celodenním sezení přece nic není.

Jenže naše tělo na to není fyzicky uzpůsobené.

Zatímco dříve si lidé bez pohybu nedokázali obstarat jídlo, ani vydělat peníze, natož se někam dostat, v dnešní době si můžeme objednat jídlo až do domu, spoustu práce za nás obstarávají stroje a i na krátké vzdálenosti raději vytáhneme auto, než abychom šli pěšky.

Naše tělo není evolučně k dlouhému sezení uzpůsobené, a pokud sedíme nesprávně, můžou nám z toho vzniknout nepříjemné zdravotní problémy.

Proto je velmi důležitý výběr kvalitní kancelářské židle.

Pokud chcete mít tu správnou oporu pro Vaše tělo, je nezbytné pořídit si kancelářskou židli, která bude splňovat několik požadavků:

  • Anatomické opěradlo
  • Bezpečný podvozek
  • Pohodlný sedák
  • Tlumení dosedu
  • Nastavitelné opěrky rukou
  • Nastavitelná výška posedu

U podvozku je velmi důležité, aby byl pevný a stabilní. Navíc musí také zvládnout každodenní zátěž a mělo by se s ním dát dobře manipulovat. Pohodlný sedák je velmi důležitý pro správné sezení. Ten by však neměl být příliš měkký, ani příliš tvrdý. Nejlepší je, pokud je dostatečně široký a anatomicky tvarovaný.

Může tak dojít k rovnoměrnému rozložení váhy a nedochází tak k přetěžování žádné ze svalových skupin.

zidle-kancl-2

Také anatomické opěradlo je velmi zásadní pro podporu zad a tím i předcházení bolesti. Pokud je kancelářská židle otočná o 360°, je to další výhodou a velmi Vám to usnadní pohyb kolem kancelářského stolu. Nastavitelná výška sedáku je také dobrou prevencí proti bolestem, neboť nám umožní mít ve správné poloze také nohy. Správným nastavením područek zase zabráníte bolestem paže a krční páteře.

Neváhejte si vybírat kancelářské křesla a židle za skvělé ceny a seďte pohodlně a zdravě.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.