Vyberte možnost Stránka

Jak na snadnější vstávání a čerstvý vzhled?

Jak na snadnější vstávání a čerstvý vzhled?
Rate this post
!AdSense – before contentPracujete dlouho do noci, máte zkouškové období nebo pravidelně obrážíte večírky? Během náročných období dostává váš organismus zabrat a není tedy divu, že se vám špatně vstává. Zjistěte, jak si vstávání usnadnit a během dne pak vypadat čerstvě a odpočatě.

Přijde vám , že sotva ulehnete už vám zvoní budík a vy musíte opět z postele ven? Spíte-li málo, je jisté, že se na vás tento nedostatek začne brzy projevovat. Kruhy pod očima, zpomalené myšlení, neschopnost soustředit se apod. vám mohou ničit váš osobní i pracovní život. I přes své náročné období můžete vypadat čerstvě a odpočatě.

Poradíme vám, jak unavenému vzhledu předejít, i když jste si nedopřáli svých osm hodin tvrdého spánku. 

Obsah článku

Jak si usnadnit vstávání?

Máte pouze jednu hodinu na spánek? 

Váš příchod z večírku se téměř kryje s odchodem do práce? V takovém případě si uvařte silnou malou kávu, kterou vypijete těsně před ulehnutím. Kofein v kávě začne působit přesně ve chvíli vašeho vstávání a vy tak předejdete čekání na povzbuzující efekt. Jakmile pak vstanete vypijte teplou vodu s citronem, která vás ještě více povzbudí a navíc má i pozitivní účinky při hubnutí.

Máte pouze 5 hodin spánku? 

Pokud vás nečeká spánek delší jak 5 hodin, připravte svou pleť ještě před ulehnutím. Mokrým ručníkem si promasírujte obličej a na ještě mokrou pokožku obličeje aplikujte noční krém, který se tak lépe vstřebá. před ulehnutím vypijte sklenici čisté vody.

Jak nevypadat unaveně?

Sprcha probudí i osvěží

Stačí jen pár minut pod vlažnou vodou a vaše únava bude pryč. Sprcha rozproudí krev, osvěží vaše tělo a dá vám energii na začátek dne. Pokud nemáte nemáte ani chvilku času, nahraďte sprchu umyvadlem. Napusťte si ledovou vodu a několikrát si v ní opláchněte obličej. Studená voda stáhne vaší pokožku, zmenší otoky, kruhy pod očima a dá vám “zdravou“barvu. Máte-li odvahu, můžete pozitivní účinek vody ještě zvýšit přisypáním kostek ledu.

V případě, že nemáte na ledovou vodu po ránu ani pomyšlení, zkuste alespoň termální vodu ve spreji, ta pomáhá proti zarudnutí a má zklidňující účinky.

Proti unaveným očím použijte kapky

I pro opláchnutí studenou vodou si vaše oči udržují začervenání a unavený vzhled? Rudé žilky nemusí prozrazovat váš aktuální “nejradši bych zalezl do postele“ stav. Použijte oční kapky a oční bělmo bude zase bílé. Pleť v oblasti okolo očí si také žádá vaši pozornost, vyzkoušejte gel obsahující kofein a termální vody.

Rychlá úprava vlasů

Připadá vám, že rozcuchané vlasy vám vlastně děsně sluší a jste díky tomu za frajera? Takový pocit budete mít ve většině případů jen vy. Neučte se mít vlasy stále upravené, pokud si najdete svůj styl, rychle se ho naučíte a pak už vám bude stačit pár minut, pár tahů hřebenem a jen lehké použití stylingových prostředků. Čisté a upravené vlasy dělají se vzhledem muže divy!

Doplňky jako odvedení pozornosti

Existuje několik věcí, které zaručeně odvedou od vaší únavy pozornost. Mezi takové doplňky patří kapesníček v kapse saka, kravata nebo motýlek ve světlém tónu, parfém s citrusovým nádechem (je svěží a energizující).

Spát na zádech se vyplatí

Spaní na břiše, mezi dvěma polštáři? Snad každý už se někdy probudil se “zmuchlanou“ pletí na obličeji. Snažte se spát tak, aby se vaše pleť o polštář nemačkala ani nekrabatila. Předejdete nechtěnému unavenému vzhledu, ale také tvorbě vrásek.

Máte nějaké vlastní tipy na snadnější vstávání a čerstvý vzhled po ránu?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.