Vyberte možnost Stránka

Příprava bazénu – Proč se jí věnovat už na jaře?

Příprava bazénu – Proč se jí věnovat už na jaře?
Rate this post
!AdSense – before content



Bazén je dnes běžnou součástí mnoha zahrad. Máte i vy tu možnost koupat se ve svém? Pak jistě oceníte pár praktických rad ohledně přípravy na letní sezónu.

Říkáte si, že je na přípravu bazénu ještě brzo? Vždyť kalendář ani počasí nenabádají k první jarní údržbě! My vám však dáme hned několik důvodů, proč se této činnosti věnovat již nyní!

Pro příjemné a bezpečné koupání je třeba bazén připravit včas! Víte, jak na to?

Obsah článku

Jarní příprava na letní sezónu

I když se zdá, že je koupací sezóna ještě daleko, bazén se vyplatí vyčistit a popřípadě i opravit již nyní.

Přečtěte si, proč bazénu věnovat svou pozornost už na jaře. 

Odkládání potřebné údržby vede k problémům

Přemáhá vás lenost a nechuť řešit tyto věci ještě dlouho před Velikonoci? Dobře si odklad bazénové údržby promyslete, díky tomu se totiž můžete potýkat s určitými obtížemi.

Tak například při objednávání náhradního dílu těsně před letní sezónou se můžete setkat s dlouhou dodací lhůtou či dokonce s vyprodaným skladem. V případě oprav vás zase otráví obsazené termíny všech mechaniků a v neposlední řadě je třeba počítat i s většími cenami – za tyto služby i zboží!

Rekonstrukce

Plánujete svůj bazén vylepšit, opravit, vyladit k bezproblémovému používání? Rekonstrukci a renovaci bazénu je nejlepší začít řešit už teď. V létě jsou specializované firmy v jednom kole a není tak jistota, že se na práci vašeho bazénu vůbec dostane. Z důvodu časové vytíženosti pak může dojít k odbytí a nekvalitnímu provedení. Výhodou rekonstrukce mimo hlavní sezónu je také úspora peněz – náhradní díly, bazénová čerpadla a všechno potřebné příslušenství za výhodnější ceny.

Čistota povrchu i vody

S příjemným koupáním souvisí čistota bazénu i vody v něm. Obecně lze říci,  že čím větší bazén, tím komfortnější koupání a nepříjemnější údržba. Stěny je třeba pečlivě očistit pomocí houby, kartáče a speciální přípravku. Bazénová chemie pak zajistí dokonale čistou a průzračnou vodu.

Poté je řada na zapojení filtrace a dalšího příslušenství. Písková filtrace a její bezproblémový chod je dán stavem písku, ten by se měl zhruba po dvou sezónách vyměnit. V písku se usazují zárodky řas a zrna se opotřebovávají. Včasnou kontrolou a servisem předejdete problémům.

Včasný a dobře provedený servis ušetří čas, starosti a peníze!

!AdSense – after content



O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!






Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.