Vyberte možnost Stránka

Vybíráme ta správná garážová vrata. Co by měla splňovat?

Vybíráme ta správná garážová vrata. Co by měla splňovat?
Rate this post
!AdSense – before contentPokud máme dům, často je jeho součástí také garáž, která nemusí nutně sloužit pouze jako místo pro naše auto, ale může být třeba i improvizovanou dílnou.

Co samozřejmě s garáží také souvisí, to je místo vjezdu, kde by neměly chybět kvalitní garážová vrata. Pokud i vy uvažujete nad jejich koupí či instalací v rámci samotné stavby garáže, pojďme se podívat na to, co by měla vlastně splňovat a podle čeho bychom měli ty správné vybírat. Není to zase až tak složité, jak si mnozí myslí.

 

Obsah článku

Základem je kvalita

To prvotní, co by mělo hrát opravdu hlavní roli, to je kvalita daného řešení. Jedině tak si můžeme být jisti tím, že garážová vrata nejenom splní svůj účel, ale že samozřejmě nabídnou i dlouhou životnost. Pokud je dnes nejideálnější materiál, je to určitě ocel. Abychom byly konkrétní, jedná se o dva kvalitní ocelové pozinkované plechy, které jsou povrchově ošetřeny třeba lakem, nebo také laminem, popřípadě PVC fólií, což přispívá i k jejich vzhledu. Díky tomu všemu nejenom odolají nepřízni počasí, ale třeba i UV záření.

 

Nezapomínejte na izolaci

Kvalita materiálu je tedy základ. Co s ním také souvisí, to je určitě také kvalitní izolace. Začneme-li jednotlivých částí, tedy ocelových plechů, je třeba myslet na to, aby mezi nimi byl dostatek výplně, nejlépe potom polyuretanové pěny. Právě ta zajistí, že chladný vzduch udrží venku a zároveň, že z vaší garáže nebude teplo žádným způsobem unikat. Vliv na tepelnou izolaci však mají i těsnící prvky po obvodu vrat. Dnes platí, že by sekční garážová vrata měla perfektně odpovídat konkrétnímu rozměru vjezdu do vaší garáže a samozřejmostí by mělo být také kvalitní těsnění. Jedině tak nebude teplo unikat ani těmito cestami.

A proč vlastně na danou izolaci myslet? Primárně samozřejmě proto, že díky ní nebudeme nijak zvyšovat náklady na případné vytápění, protože teplý vzduch nebude mít kudy unikat. I proto je vhodné investovat do kvalitnějších modelů, které se v konečném důsledku vyplatí mnohem více.

Správný pohon

Dnes už jenom málokdy najdete vrata do garáže, která by neměla motorový pohon. Právě ten totiž přispívá k celkové jednoduchosti jak otevírání, tak samozřejmě také samotného zavírání. To je nejenom plynulé a přesné, ale samozřejmě maximálně jednoduché a rychlé. Jistotou je i to, že součástí daného řešení bývá také bezdrátové ovládání. Stačí tak mít v ruce potřebný ovladač, díky němu otevřete svou garáž pohodlně i na dálku. A to se hodí hlavně ve chvíli, kdy přijíždíte v nepříznivém počasí, jako je sníh, nebo hustý déšť.

 

Pozor na bezpečnost

Co souvisí s kvalitou použitých materiálů, ale také s pohonem, to je určitě bezpečnost. Na tu by měl být kladen ten největší důraz, pokud chcete ochránit jak majetek – tedy vaše auto, ale i pokud chcete ochránit také vaše zdraví. Jedině tak budete mít jistotu, že se nikomu a ničemu nic nestane. S bezpečností však souvisí i montáž, a to s jakou odborností jsou instalována právě garážová vrata. Plzeň, Praha, Kladno, ale třeba i Slaný nebo Beroun. To jsou místa, kde operuje firma Univers, která je na tento sortiment specialistou. A to jak s ohledem na bezpečnost které brání třeba pádu nebo skřípnutí, tak s ohledem na možnost využití právě profesionální montáže, pokud ji potřebujete. A to rychle, kvalitně a samozřejmě za špičkovou cenu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.