Vyberte možnost Stránka

Jarní opravy na terase

Jarní opravy na terase
Rate this post
!AdSense – before contentJaro je obdobím, kdy se věnujeme nejen úklidu, ale jakmile definitivně roztaje poslední sníh, je nejvyšší čas projít celý dům a zjistit, jaké škody zima napáchala.

Čím dříve totiž poškození objevíme a pustíme se do jejich opravy, tím méně času, energie a v neposlední řadě také financí nás oprava bude stát. Kontrolou by měl projít v první řadě samozřejmě dům, ale zapomínat nesmíme ani vedlejší stavby v zahradě a terasu nebo pergolu.

Obsah článku

Na zastřešené terase nebo pergole

mohla tíhou sněhu trpět střecha. Je zapotřebí na ní vylézt a zkontrolovat nejen střešní krytinu, ale také všechny škvíry a v případě potřeby je hned vhodným přípravkem utěsnit. Pokud to neuděláte, jarní deště a následné letní sluníčko mohou na střeše napáchat mnohem větší škody a z minimální prasklinky může časem být poškození tak velké, že vám nezbude nic jiného než vyměnit celou střechu.

Mráz, voda a ostatní klimatické vlivy se mohou neblaze podepsat také na dřevě. Je třeba zkontrolovat upevnění, nátěr a zjistit, jestli se ve dřevě nezabydleli nějací škůdci. Pokud nějaké objevíte, kupte vhodný přípravek a ihned je zlikvidujte.

I drobná trhlina může znamenat špatnou statiku

Velký pozor je nutné dávat na, i zdánlivě malinké, trhlinky v zdi. Ty totiž mohou znamenat jen drobné poškození omítky mrazem, ale také mohou být příčinou mnohem vážnějších problémů se statikou. Pokud si nejste jisti, je v tomto případě vždy lepší zavolat zkušeného odborníka. Nicméně drobné trhlinky můžete opravit sami a udělejte to opět co nejdříve, protože sluníčko i déšť, popřípadě mráz může napáchat ještě další škody, s nimiž už si sami neporadíte.

Zkontrolujte dlažbu

Zejména na nezastřešených terasách v zimním období velmi trpí podlahy. I přesto, že byla terasa téměř celou zimu ukryta pod sněhovou přikrývkou, nahromadí se na ní spousta špíny. Dlažbu byste v první řadě měli nejprve pořádně zamést a zkontrolovat, jestli se někde nedrolí spáry nebo někde nějaký kus dlažby nepraskl. Pokud takové vady najdete, není nutné hned volat odborníka, ale s podobnou opravou si hravě poradí i průměrně zručný kutil. Špatně držící spárovací hmotu vydrolte, místo vysajte a spáry udělejte znovu.

Poměrně snadno můžete vyměnit i rozbitou kachličku. Kolem dokola odstraňte spáru, rozbitou kachličku vyndejte a místo ní použijte novou. Pokud vadná dlažba drží a nechce se vzdát své pozice, vezměte si na pomoc vrtačku a na několika místech ji provrtejte. Takto poškozená kachlička půjde vyndat téměř sama.

Za praskání nebo nerovnosti na dlažbě velmi často může špatný podklad. Jestliže je dlažba nerovná nebo praská na více místech, pravděpodobně vám nezbude nic jiného než ji rozebrat, je-li to možné, upravit podkladovou vrstvu a dlažbu položit znova.

Jakmile na své terase dokončíte

všechny nutné opravy, je nutné ji pořádně vyčistit. Pomocníkem téměř k nezaplacení je v takovém případě vysokotlaký čistič, s nímž hravě zbavíte i usazené špíny téměř jakýkoliv povrch, včetně betonové dlažby. V případě, že máte na terase skvrny od vody, které vznikly například neopatrným zaléváním květin, vezměte si na pomoc nejen vysokotlaký čistič, ale také sodu bicarbonatu, kterou rozmíchejte v malém množství vody, naneste na postižené místo, nechejte několik hodin působit a pak vše vysokotlakým čističem spláchněte.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.