Vyberte možnost Stránka

Neuvěřitelné fotografie Dinků! Nechte se vtáhnout do každodenního života největší etnické skupiny!

Neuvěřitelné fotografie Dinků! Nechte se vtáhnout do každodenního života největší etnické skupiny!
Rate this post
!AdSense – before contentÚžasná série fotografií, která zachycuje každodenní život Dinků žijících v Jižním Súdánu. Poznejte největší etnickou skupinu Jižního Súdánu!

Dinkové se stali námětem pro úžasné fotografie Carol Beckwith  a Angely Fisher, které zachytili život Dinků v osadách i na pastvě.

Dinkové

jsou největší etnickou skupinou Jižního Súdánu. Jejich životy jsou úzce spojené s přírodou a jejich dobytkem. Rozdělení rolí je velice podobné jiným kmenům. Ženy se starají o jídlo, děti a pěstování obilí, muži mají na starost získávání masa pro kmen a  mladí chlapci mají za úkol dobytek, jejich dojení a hlídání. Dívky tráví svůj čas ve společnosti matek, kde se učí všemu potřebnému pro život.

 

Důležitá ceremonie

Chlapci po svém narození dostávají jména mužů, kteří se o budou starat ( strýc, otec apod.). Když chlapci dosáhnou dospělosti, vyberou si ze stáda dobytka jednoho pro ně výjimečného vola a toho pojmenují podle jeho barvy. Toto jméno pak získá i chlapec jako své druhé jméno.

Pozn.: Dinkové mají širokou škálu barev, proto se jen tak nestává, že by se jmenovali dva muži stejně.

 

Dobytek

je pro Dinky vším. Funguje jako platidlo, dar, potrava, oběť, stanovuje postavení. Dinkové se ke svým zvířatům chovají s úctou a péčí. Staví jim přístřešky a šlechtí je tak, aby měli co největší rohy a vypadali tak majestátně.

Zdroj fotografií: carolbeckwith-angelafisher.com 

kravy-1 kravy-2 kravy-3 kravy-4 kravy-5 kravy-6 kravy-7 kravy-8 kravy-9 kravy-10 kravy-11 kravy-12

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.