Vyberte možnost Stránka

Dejte své mamince najevo, že si jí vážíte!

Dejte své mamince najevo, že si jí vážíte!
Rate this post

Co bychom si bez těch maminek počali? Daly nám život, staraly se o nás, celý život nás zahrnují péčí a láskou. A za to si rozhodně zaslouží naše poděkování.

Roli maminek oslavuje například celosvětový Den matek, který se u nás i v zahraničí každoročně slaví druhou květnovou neděli. Ten se přitom v různých podobách oslavuje již od starověku.

Den matek napříč dějinami

Za jakousi předchůdkyni současného Dne matek lze považovat římskou oslavu mateřství zasvěcenou ochránkyni vdaných žen a nastávajících maminek, bohyni Juno. V šestnáctém století se pak začal slavit křesťanský svátek Mothering Sunday (Mateřská neděle). Mladí lidé v ten den trhali květiny, které nosili buď do kostela, nebo je právě darovali svým maminkám. Skutečný svátek matek ovšem založila až v roce 1907 Anna Marie Jarvisová. K tomuto kroku ji inspirovala její vlastní maminka. Do Čech pak svátek přenesla v roce 1923 Alice Masaryková. Za totality jej však vystřídal Mezinárodní den žen.

Den matek dnes

U příležitosti Dne matek maminky nejčastěji obdarovávají malé děti. Většinou jim dávají obrázky a různé ručně vyrobené dárky. Stranou však nezůstávají ani dospělí. A co maminkám při této významné příležitosti darovat? Dárky ke Dni matek mohou být různé. Nejčastější jsou květiny, čokolády a bonboniéry. Své mamince ale můžete darovat parfém, šperk či šátek. Nebo jděte ještě dál a darujte jí luxusní večeři, prodloužený víkend v lázních nebo třeba nějaký adrenalinový zážitek. Vy sami svou maminku znáte nejlépe a víte, jaký dárek ji opravdu potěší.

Dárečky od srdce

Inspirovat se ale můžete i na e-shopu dareckyodsrdce.cz. Ten jich je totiž plný. Maminkám můžete nechat vyrobit fotoobraz, pexeso, kalendář či hrneček z vlastních fotek. Určitě ale ocení i fotografii na odlehčené desce, nebo na dřevěném podstavci. Možnosti zkrátka jsou nepřeberné. Ono ale vlastně ani tak nejde o to, co mamince darujete. Hlavně, že si na ni vůbec vzpomenete. Určitě to ocení.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.