Vyberte možnost Stránka

Má váš podnik vlastní strategii udržitelnosti?

Má váš podnik vlastní strategii udržitelnosti?
Rate this post

Jistě budete souhlasit, že Země není jen na jedno použití a pokud ji chceme v budoucnosti předat našim potomkům v obyvatelném stavu, musíme již nyní přiložit ruku k dílu. Jedním ze způsobů jak toho dosáhnout, je vytvoření a implementace strategie udržitelnosti, kterou se dnes řídí stále více firem. Toto slovní spojení, které dnes skloňují vedoucí pracovníci největších světových firem, bude mít na váš byznys v budoucnu neopominutelný vliv.

Lidem totiž stále více záleží nejen na ceně vašich produktů, ale také na tom, zdali je vyrábíte a distribuujete, aniž byste poškozovali životní prostředí nebo při jejich výrobě porušovali lidská práva. Těmto principům se zkráceně říká ESG – z anglického „Environmental, Social, and Governance. Tato pravidla reflektují nové požadavky v oblasti společenské odpovědnosti a ekologické udržitelnosti organizací.

Obsah článku

Proč je ESG strategie zásadní pro úspěch vaší organizace?

Produkty firem, které znečišťují životní prostředí, zneužívají dětské práce v rozvojových zemích či u svých zaměstnanců tolerují diskriminaci, nemají současní zákazníci příliš v oblibě a pravděpodobně tomu tak bude i v budoucnu. Vzhledem k tomu není těžké pochopit, proč je ESG strategie tak důležitá pro budoucí úspěch vašeho podnikání. Zákazníci totiž požadují, aby vaše firma byla společensky zodpovědná. A nejen zákazníci, ale také investoři a zaměstnanci.

Z čeho se ESG strategie skládá?

Faktory životního prostředí

Jak moc vaše firma poškozuje životní prostředí? Jaká je uhlíková stopa vašich výrobků? Provádíte pravidelný výpočet uhlíkové stopy firmy? Používáte obnovitelné zdroje energie?

Sociální faktory

Jak dobře zacházíte se svými zaměstnanci? Snažíte se o férovou firemní kulturu a pracovní prostředí bez diskriminace?

Faktory správy a řízení

Máte rozmanité představenstvo? Jak aktivně prověřujete a dohlížíte na své dodavatele? Podnikáte transparentně, eticky a máte dostatečný systém vnitřních kontrol?

Pro zákazníky je důležité vědět, že se těmito faktory zabýváte a že se vaše firma chová společensky odpovědně. Dodržování ESG principů bude mít pozitivní vliv i na vaše podnikání – je totiž prokázáno, že firmy, které se těmito strategiemi řídí, si dokážou snáze udržet své zákazníky, šetří peníze na provozu organizace a jsou celkově více odolné vůči změnám v naší společnosti.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.