Vyberte možnost Stránka

Jaké omítky jsou trendy?

Jaké omítky jsou trendy?
Rate this post
!AdSense – before contentPokud se pouštíte do rekonstrukce starého domu nebo stavíte zbrusu nový dům, budete jako poslední práci řešit právě výběr omítky. V dnešní době je veliký výběr řady nových materiálů a je těžké se v nich vyznat. Zjistěte, jaká omítka je pro Vás ta pravá!

Omítka je důležitou součástí každého domu. Nejen, že mu poskytuje ochranu, ale dotváří závěrečný vzhled domu. Výběr omítky proto nepodceňujte!

Obsah článku

Co je to omítka a jak se rozděluje?

Omítky jsou vrstvy, které pokrývají zdi a stěny, většinou z cihel. Snaží se zakrýt nerovnosti a vnitřní instalace, jako je elektrika, voda, odpad, plyn. Venkovní omítka se často označuje jako fasáda.

Omítka se dá rozdělit do dvou základních skupin.

Vnitřní omítka

vnitrni-omitka

Vnitřní omítka

Vnitřní omítku tvoří několik vrstev. První je cementový postřik (tzv. “špric”), který má za úkol zdrsnit povrch. Na tento přilnavý povrch se nanáší jádrová omítka, která má za úkol vyrovnání veškerých nerovností povrchu. Vrchní vrstvou je pak tzv. “štuk”, která je podkladem pro malby nebo tapepy. Na vnitřní omítky nejsou kladeny tak extrémní podmínky jako na venkovní omítky.

vnejsi omitka 300x225 Jaké omítky jsou trendy?

Venkovní omítka

Venkovní omítka rodinného domu musí odolávat velkým změnám teplot, povětrnostním a dalším podmínkám. Používá se stejná jádrová omítka jako na vnitřní použití. Štuk obsahuje vysoký podíl cementu a hrubší píšek.

Každé moderní bydlení by mělo mít proti požární omítky, které chrání před požárem. Jejich vlastností je to, že málo vodí teplo a odolávají vysokým teplotám. Dalším typem jsou sanační omítky, které se používají na vlhké zdivo. Mají lepší vlastnosti co se týče odpařování vlhkosti a vzlínání vlhkosti. Mezi další typ patří proti hlukové omítky, které tlumí zvuk. Mezi umělci jsou oblíbené štukatérské omítky, které dobře drží tvar a jsou lehké. V poslední době, kdy se všichni snaží ušetřit se často používají tepelně izolační omítky, které odráží teplo a mají dobré izolační vlastnosti. V nemocnicích, kde se používá rentgen jsou k vidění barytové omítky, které pomáhají odstínit nepříjemné záření.

Co je trendy?

Stejně jako vše i omítky jsou ovlivňovány novým designem. Pokud máte nový dům, jistě chcete, aby omítka vyzdvihla jeho krásu a moderní vzhled. trend posledních let v oblasti omítek se zaměřil nejen na výběr materiálů, ale hlavně na barevné provedení.

Jakou barvu?

Výběr barvy zcela ovlivní konečný vzhled Vašeho domu. Barva může v mnoho případech domu prospět, ale i uškodit. proto výběru barvy dejte čas a nic neuspěchejte!

Aktuální módní vlna se nese v modré. Modrá venkovní omítka je in a trendy. Tak trochu námořnický styl.

omítka1

Pokud jste spíše konzervativní a líbí se Vám jemnější barvy, nešlápnete vedle ani s tlumenou meruňkovou a béžovou. I šedá omítka je aktuálně v módě. Výhodou tlumených omítek je to, že i po několika letech nebude vaše omítka out. Což se v případě výběru nějaké té extravagantnější barvy může klidně stát.

Pokud si nejste jisti svým výběrem, nebojte se poradit s odborníkem.

 

Už máte vybranou svou omítku?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.