Vyberte možnost Stránka

Sny jsou okna do duše

Sny jsou okna do duše
Rate this post

Během spánku se nám mohou zdát sny. Někdy v nich vidíme jasné obrazce, které dávají smysl, jindy je vše pomíchané. Po probuzení si je chvíli pamatujeme, ale většinou se nám hned vykouří z hlavy.

Ať už je to se sny jakkoli, jedná se o důležitou psychologickou skutečnost. Snění není výmysl a každý člověk ho určitě někdy zažil. Někomu se zdají sny velice často, jiným jen zřídka. Sny vycházejí z lidského podvědomí, vnitřních a vnějších okolností či vzpomínek. Snění může být příjemné a nevědomky se u něj usmíváme, ale také děsivé, takovým snům říkáme noční můry.

Jaké mají sny význam?

Spousta z nás nevěří věcem mezi nebem a zemí, ale na sny ano. Sami je totiž zažili. Nevědí však, co si s nimi počít a jaký mají význam. Už v dávných časech vznikaly snáře, podle kterých se lidé řídili. Otázkou zůstává, jak se k výkladům snů dopídili. Někdy je nutné číst mezi řádky. Moderní psychologiepracuje se sny jinak a může mnohé napovědět.

Během vědomí se soustředíme na činnost, již zrovna vykonáváme a můžeme ji ovlivnit. Jak je to však během snění? Sny se nám snaží ukázat věci, situace, myšlenky či emoce, které námi procházejí a nemůžeme si je uvědomit.

Klidný spánek a sladké sny

Spánek je důležitou složkou života a strávíme jím mnoho času. Pokud se dobře nevyspíme a trápí nás noční můry, jsme celý den nesví. Přemýšlíme nad tím, co to mělo znamenat? Naopak krásné sny zařídí pozitivní vstup do nového dne. Sny mají tedy velký vliv na naše chování, emoce i náladu.

Většinou se nám zdá o věcech, které nás těší nebo naopak trápí. Ve snění se objevují také scény a zážitky, které jsme před spaním prožili.

Pro mnohé je sen posel budoucnosti a musíme se s ním naučit pracovat. Moderní psychologie nám v tom pomůže a napoví, jak se sny nakládat. Pokud vás téma zaujalo, sledujte online přednášku Sny, jazyk duše, kterou vede paní Martina Flaitingrová.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.