Vyberte možnost Stránka

Oslava nebo večírek v sauně – skvělý nápad nebo hazard se zdravím?

Oslava nebo večírek v sauně – skvělý nápad nebo hazard se zdravím?
5/5 - (2 votes)

Saunu mnoho lidí vnímá jako něco, co neodmyslitelně patří ke zdravému životnímu stylu. A zvláště poslední dobou je sauna oblíbená i jako společenská záležitost nebo součást firemních teambuildingů a večírků. Nezřídka je saunování spojené s alkoholem. Jenže, jak jde horko v sauně a pár skleniček něčeho na posilnění dohromady?

Pojďme si ťuknout na zdraví a hurá do sauny!?

Hned na začátek si řekněme, že konzumace alkoholu a návštěva sauny není dobrý nápad. Problém není malý přípitek, který je doplněný větším množstvím nealkoholických nápojů jako je voda či ovocné šťávy.

Problém však nastává, pokud si dáte před saunováním skleniček více nebo dokonce jdete do sauny přespříliš rozjaření a chcete skvělou zábavu zakončit společnou saunou. Nebo do ní dokonce jdete sami.

V takovém případě si koledujete o značnou nevolnost, kolaps organismu, infarkt nebo dokonce smrt. A my předpokládáme, že se nechcete zapsat do smutné statistiky úmrtí v sauně.

Pamatujte jednoduchou poučku – saunování a alkohol vůbec nejdou dohromady.

Co vám možná ve škole neřekli

O tom, jaké jsou účinky saunování na lidský organismus nám většinou učitelé neříkají. Ale není to nic, co byste si neuměli představit.

V horké sauně stoupá krevní tlak, srdce má vyšší tepovou frekvenci, tělo se potřebuje ochladit, takže se začnete potit a přirozeně se tak organismus dehydratuje.

Alkohol však dělá s vaším tělem to samé: zvyšuje krevní tlak, rozšiřuje cévy a dehydratuje.

Správné saunování je tedy bez alkoholu. Protože pro zdravé lidské tělo nepředstavuje finská sauna takovou zátěž, aby došlo k nějakému zdravotnímu problému.

Ale pokud má vaše tělo bojovat s už tak složitými účinky samotné sauny a navíc mu přidáte zátěž alkoholu, negativní problémy se v tu chvíli násobí. A pokud v sauně neusnete (jste-li hodně opilí, tak většinou navždy), zbytečně si způsobujete zdravotní potíže, které mohou být v určitém případě i fatální.

www.saunasystem.cz

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.