Vyberte možnost Stránka

Vyzkoušejte venkovní únikovou hru v ulicích Prahy

Vyzkoušejte venkovní únikovou hru v ulicích Prahy
5/5 - (1 vote)

Klasická úniková hra už dnes ohromí málokoho. Únikovky fungují již spoustu let, a to ve všech větších městech po ČR. Pokud jste jich navštívili více, zřejmě si uvědomujete, jak moc jsou podobné. Čím víc jich zkusíte, tím snadnější pro vás jsou. Sice mají různé obtížnosti, ale triky, skrýše a rébusy jsou dost podobné. Pokud tedy chcete zkusit něco nového, vydejte se na netradiční únikovou hru do ulic Prahy!

Hunter Games. Pod tímto názvem najdete v Appstoru a Google Play aplikaci, již si nainstalujete na svůj telefon nebo tablet se systémem iOS či Android. Pak si jen vyberete hru, zaplatíte a přijdete na místo, kde začíná. Hru spustíte a aplikace v telefonu vás provede celým příběhem. Dokáže vám i poradit, když budete v koncích, nicméně výměnou za trestný čas.

Proč by vás venkovní úniková hra mohla bavit více než ta klasická?

Zejména proto, že nejste zavření v jedné místnosti. Sice tím odpadá onen „únik“, ve skutečnosti odnikud neunikáte, prostě jen řešíte příběh. Poznáte však daleko více míst. Oblíbená je například úniková hra Praha s názvem Kletba Vyšehradu, při níž poznáváte Vyšehrad. Nachodíte asi 3 km, a dokonce se dá hrát i v noci, když si s sebou vezmete baterku. V loňském roce ji odehrálo přes 400 lidí.

Kromě toho nikdo nebude kontrolovat, kolik vás vlastně jde hrát. Pořadatelům je to srdečně jedno. Jste-li dost odvážní, pusťte se do hry sami, v opačném případě vás může jít klidně deset. Doporučený počet je však 3-6 hráčů. Budete-li dostatečně rychlí, zobrazíte se pak v tabulce mezi deseti nejlepšími hráči.

Dokonce lze navrhnout vlastní hru

Nejoblíbenější je již zmiňovaná Kletba Vyšehradu. Velký úspěch slaví také hra Assasin. Pokud by se vám žádná z dostupných nelíbila, můžete si vytvořit vlastní hru a pak mít provizi ze všech hráčů, kteří si ji zahrají. Bavilo by vás něco takového?

Mimochodem venkovní únikové hry jsou nachystané nejen v Praze, ale také v Ostravě, na Slovensku a ve Velké Británii. Nebyla by ještě větší výzva zahrát si v nějakém vám neznámém městě?

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.