Vyberte stránku

Přebíjení nábojů nám pomůže ušetřit a užít si střebu naplno

Přebíjení nábojů nám pomůže ušetřit a užít si střebu naplno

Aktivních střelců je v České republice celá řada. Najdeme je v řadách lovců, sportovců, milovníků střelných zbraní i těch, kterým jde primárně o možnost vlastní obrany v případě ohrožení. Střelba ovšem je relativně finančně náročná aktivita, proto mnozí hledají způsob, jak snížit výdaje na minimum. A tím nejběžnějším je přebíjení nábojů.

Co znamená přebíjení nábojů

Přebíjení nábojů je výroba munice, při které znovu používáme vystřelené nábojnice. Můžeme tak ušetřit nemalé částky a dokonce i získat přesnější střelivo. Zejména u dražší munice je rozdíl v ceně výrazný a může přesáhnout i 50 %. Střelbu si tak můžeme užívat opravdu naplno. A ti, co patří mezi opravdové milovníky střelných zbraní, si navíc výrobu vlastních nábojů opravdu užijí. Měli bychom ovšem dbát na bezpečnost svou i ostatních a používat pouze kvalitní komponenty a profesionální nástroje.

Bez čeho se při přebíjení nábojů rozhodně neobejdeme?

  • Pračka na nábojnice nám umožní suchou cestou vyčistit nábojnice, které budeme k výrobě munice používat.
  • Přebíjecí lis vybíráme podle toho, jaké střelivo plánujeme přebíjet. Důležité je vzít při jeho výběru v potaz také to, jaké množství střeliva plánujeme vyrábět. Rozhodně se nevyplatí při výběru přebíjecího lisu přehnaně šetřit. Jedná se o investici na řadu let. Měli bychom také počítat s tím, že jakmile snížíme cenu za náboj a budeme si moci dovolit vystřílet více ran, pravděpodobně budeme i častěji a intenzivněji trénovat.
  • Zápalky se nabízejí v různých provedeních i velikostech. Vybíráme je podle ráže konkrétní zbraně.
  • Střelný prach je dostupný v řadě variant. Při jeho výběru je vždy vhodné poradit se s odborníkem. Některé druhy střelného prachu totiž zbraně zanášejí, navíc se dělí na tzv. rychlé a pomalé.
  • Střely je možné zakoupit nebo i odlít doma. Pak je ovšem kvůli zachování bezpečnosti třeba použít profesionální nástroje.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.