Vyberte možnost Stránka

Jak zvládnout stárnutí s grácií? Nebuďte svému okolí pro smích! 5 tipů, jak být atraktivní i v pokročilém věku

Jak zvládnout stárnutí s grácií? Nebuďte svému okolí pro smích! 5 tipů, jak být atraktivní i v pokročilém věku
Rate this post
!AdSense – before contentStárnete a nevíte jak se s tím vypořádat? Poradíme, jak zvládnout stárnutí s grácií.

Ty přibývající roky už vás nebudou tolik trápit. Máme pro vás pětici tipů…

Když se to tak vezme, mužský nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida.

Přesto, ne každému chlapovi se daří brát přibývající roky s nadhledem a jejich chování je pak okolí jen pro smích.

Takže, co se stárnutím dělat? Co rozhodně nedělat? A co na stárnutí přijmout? 

Obsah článku

Barva vlasů a vousů

Ženy se barví, i když žádné krytí šedin vlastně ani nepotřebují. Střídají barvu vlasů podle nálady, trendů i aktuální životní situace. U chlapů je to jinak, po barvě na vlasy sahají hodně mladí, nebo ti, co těžce nesou to, že už mladíky nejsou.

Radím dobře, neexperimentujte a držte se své přirozené (i když třeba šedivé) barvy vlasů. Základem úspěchu je pak dostatečná hydratace, protože jen zdravě vypadající a lesklé vlasy věk ubírají, nikoliv naopak.

jak-zvladat-starnuti-02

Styling pánského účesu není o věku

Spíš než barvení, které se zřídkakdy skutečně povede, věnujte svou ubývající energii a své (důchodové) peníze do kvalitního střihu vlasů a jeho módnímu stylingu. Platí, že s věkem je třeba myslet na všechny detaily, jen mládí odpouští ledabylost. Snažte se na každém svém kroku být upraveni.

jak-zvladat-starnuti-03

Styl není o věku, nebyl a nikdy nebude. Tak si to připomeňte, až se budete mít zase nutkání své šedivé vlasy barvit. Foto: Pinterest

Péče o stárnoucí pleť

Stejně tak jako vlasy, i pleť stárnoucího muže vyžaduje určitou pozornost. Pánská kosmetika dokáže zpomalit viditelné známky stárnutí a vznik vrásek. Klíčem úspěchu je pak opět pravidelná hydratace. Rozhodně se nebojte zaskočit do kosmetického salónu a poradit, jaký druh krémů používat.

jak-zvladat-starnuti-06

Čtěte také: 3 důvody, proč muži potřebují vlastní kosmetiku?

Vrásky kolem očí

Vějířky kolem očí ukazují na životní zkušenosti, ale vždy je lepší, když jich tam není zase tolik. Bohužel chlapský styl života (práce, noční tahy, sexuální maratóny) je podporuje vznik vrásek kolem očí. Kromě očního krému zkuste i můj tajný trik – obklad z černého čaje.

Ochlupení

S přibývajícím věkem se vám začne ochlupení vyskytovat i na místech, kde byste ho vážně nečekali. Eliminujte ho pravidelným holením a zastřihováním. Pozor zejména na chlupy koukající z uší, nosu nebo srůstající obočí. Zvýšený růst zaznamenáte i na zádech, tam už se vyplatí epilace.

jak-zvladat-starnuti-05

Zkroťte své vlasy, vousy i veškeré ochlupení. Foto: Pinterest

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.