Vyberte možnost Stránka

Pánské obočí – I o něj je třeba pečovat! Poradíme se správným tvarem i potřebným “nářadím“

Pánské obočí – I o něj je třeba pečovat! Poradíme se správným tvarem i potřebným “nářadím“
Rate this post
!AdSense – before contentNejste žádná slečinka, přesto by mělo vaše obočí určitou péči zaznamenat. Nic totiž nezkazí image více, než zanedbané, uprostřed srostlé pánské obočí. Dáme vám několik praktických tipů, jak udržovat správný tvar obočí a co k této péči používat.

Obočí mužů většinou přirozeně ladí k tvaru obličeje, proto není potřeba příliš do tvaru zasahovat. Stačí jen lehké dotvarování, aby působilo co nejvíce přirozeně a zároveň upraveně.

Obočí můžete lehce vytvarovat, aby vyhovovalo vašemu stylu. Stejně jako u vousů a vlasů, i obočí může být upraveno ve stylu nedbalé elegance, uvolněného letního looku.

Pamatujte, že špatný tvar pánského obočí a celkově zanedbaný vzhled může pokazit dojem z vás. 

Při každém holení věnujte chvilku svému obočí

V profesionálních barber shopech se věnují úpravě vousu, účesu a doladí také vzhled obočí. Pakliže se holíte doma, pak neopomeňte úpravu obočí. Odstraňte vyčnívající chloupky, dbejte na souměrnost obočí. Obočí nezužujte! Obočí nesmí být za žádnou cenu uprostřed srostlé. Tato základní péče se vám brzy stane automatickou.

uprava-oboci

K úpravě a částečnému protrhání vám bude stačit pinzeta a k doladění tvaru kartáček na obočí. Foto: Pinterest

Obočí by mělo přirozeně padnout tvaru obličeje

Jsou základní čtyři tvary obličeje – oválný, srdcovitý, čtvercový a kulatý. Ke kulatému obličeji se hodí obočí ve tvaru oblé křivky. Oválná tvař vynikne s obočím rovným a výrazným, hranatému obličeji zas sluší obočí do většího oblouku. Máte-li tvář do tvaru srdce, zvolte mírný oblouk.

Správný tvar pánského obočí také snadno odvodíte od průsečnic vedených od nosu k oku, viz obrázek. 

panske-oboci-tvar-02

Tvar obličeje a obočí spolu musí přirozeně ladit. Foto: Pinterest

Co s řídkých a nevýrazným obočím?

Řídké a nevýrazné obočí je důsledkem nedostatku pigmentu. V takovém případě je řešení poměrně snadnou záležitostí. Stačí jít ke kosmetičce a nechat si obočí nabarvit, nebo v drogerce koupit tužku obočí lehce dokreslit.

panske-oboci-tvar-01

Výrazné obočí vám zajistí pronikavější pohled, což se při flirtu může vážně hodit! Foto: Pinterest

Jaké obočí máte vy? Jste s ním spokojeni, nebo nedáte pinzetu/tužku z ruky? 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.