Vyberte možnost Stránka

Jak vybrat osobního trenéra?

Jak vybrat osobního trenéra?
Rate this post
!AdSense – before contentJe lepší žena nebo muž trenér? Jak poznat skutečného profíka? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v našem článku!

S novým rokem jste se rozhodli, že budete cvičit a posilovat? Pokud nevěříte své vůli, pak není od věci mít nad sebou trenéra, který vám pomůže vydržet až do konce a dosáhnout tak vašich cílů, které jste si předsevzali.

Obsah článku

Jak vybrat osobního trenéra?

Se svým osobním trenérem budete trávit poměrně dost času a je třeba počítat také s tím, že mu za jeho služby zaplatíte nemalé peníze, proto jeho výběr zvažte ze všech pohledů. Poradíme vám, čeho si všímat!

První hodina s osobním trenérem

První setkání s trenérem je takové oťukávací. Na programu je vzájemné poznávání a plánování tréninku. Trenér by se vás měl zeptat na několik důležitých věcí, podle kterých pak sestaví cvičební plán na míru vám a vašich potřebám. Uzpůsobení tréninku závisí na:

– vašich cílech (zda chcete zhubnout, zlepšit si svou fyzičku nebo prostě jen tak cvičit svou vůli atd.)

– vašem času (kolik času hodláte cvičením strávit)

– vašem jídelníčku

– vaší dosavadní pohybové aktivitě

– vašem zdravotním stavu (pohybová omezení, alergie, zranění atd.)

Po důkladném seznámení trenéra s vámi a vašim aktuálním stavem se začne se samotným tréninkem. Pokud má být vaše snažení v posilovně co nejefektivnější, je třeba, aby vám trenér sestavil jídelníček, který podpoří rychlé zlepšování a výsledky. Obecně potřebují lidé trenéra do doby, než se sami naučí, jak cvičit a jíst, tato doba odpovídá 10 hodinám spolupráce.

 

Žena nebo muž aneb sednete si se svým trenérem?

Pokud máte možnost výběru mezi trenérem a trenérkou, pak je třeba vzít v potaz několik věcí. Zajímejte se především o osobnost trenéra, jste si povahově podobní, sympatičtí? Pokud je vám jasné, že si s danou osobou nesedíte, je lepší další hodiny zrušit, než se zbytečně trápit. Obecně lze říci, že muž trenér je vhodnější pro ty, kteří rádi cvičí v klidu, naproti tomu, pokud si rádi popovídáte, zvolte trenérku, která je přeci jen více upovídaná. Záleží na tom, jaký styl spolupráce preferujete.

Profesionalita s pohlavím nesouvisí

Z hlediska profesionality je jedno, zda se jedná o muže či ženu. Kvalitní trenér by měl mít od svých předchozích klientů dobré reference, také neuškodí shlédnout jeho proměnu před a po cvičení, která ukáže, zda svou práci dokáže dělat správně. Což samozřejmě také souvisí s jeho vzhledem, má vypracované tělo nebo špek na každém kousku těla? Trenér by měl aktivně cvičit a být tak svým klientům příkladem, a to samotným zápalem a i již zmíněným vzhledem. Trenér by měl vědět, jak se mají jednotlivé cviky provádět, aby byla jejich efektivita co nejvyšší. Vašemu výběru mohou pomoc také trenérovi certifikáty, které jsou známkou, kolik toho vlastně umí a zná.

Dobrého trenéra není nijak extra snadné sehnat, ti nejlepší jsou dost drazí a u těch levnějších hrozí, že půjde o nezkušené amatéry, kteří se za profíky pouze vydávají. Pokud chcete najít toho pravého, pak se snažte řídit našimi doporučeními!

Máte svého osobního trenéra?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.