Vyberte možnost Stránka

Muži, jak se staráte o svoji pleť?

Muži, jak se staráte o svoji pleť?
Rate this post
!AdSense – before contentJiž dávno neplatí, že kosmetický průmysl je tady jen kvůli ženám. Na péči o své tělo si často dáváte záležet, přičemž pleť obličeje omezíte jen na rychlé opláchnutí či oholení. Chyba! Nejen dámy by se měly starat o svou pleť.

Zanedbávání hygieny a péče o pleť může mít za následek kožní nemoci. Jak se jim vyhnout?

Zkuste si zvyknout alespoň na základní hygienu tváře při sprchování, pořiďte si kvalitní přípravky pro péči o pleť obličeje. K dispozici je již velké množství kosmetických produktů určených speciálně pro muže, a to i přírodní kosmetiky, které nevoní, nedráždí a jsou určené i pro problematickou pleť.

Pokud se tedy děsíte toho, že byste se cítili příliš zženštile s koupelnou plnou kosmetiky, nemusíte si s tím lámat hlavu. Přírodní kosmetika navíc vyřeší mnoho vašich problémů s pletí ještě účinněji než klasické kosmetické produkty.

Citlivou mužskou pleť není třeba příliš zatěžovat chemií, proto si dopřejte jen to, co opravdu potřebujete. Nedrhněte si pleť obličeje tak, jak jste zvyklí při očistě těla a nepoužívejte na ni sprchový gel. Pleť by se mohla vysušit a následkem toho by byla šupinatá, zarudlá nebo alergická pleť.

Sáhněte po šetrných přírodních produktech, například přírodním mýdle s obsahem účinných látek pro hydrataci pokožky, které vaši tvář šetrně očistí a připraví na další den. V případě velmi suché pleti můžete použít například čistý arganový olej bez parfemace a parabenů pro doplnění potřebných látek, zejména vitamínu E, který pleť vyživuje, udržuje ji zdravou a také obnovuje pleťové buňky. Výborně působí i na vrásky, takže pokud se jim chcete vyhnout nebo proti nim zabojovat, směle do toho!

pecujici-olej

Pleťové oleje se nejlépe vstřebají do pokožky, když je jemně navlhčená. Foto: sagrada-natura.cz

Nebojte se použití kosmetiky na problematickou pleť. Víme, že pánská pleť dokáže potrápit často i více než dámská, vyskytují se vyrážky, akné, nezřídka muže trápí i ekzémy či lupénka. S certifikovanou přírodní kosmetikou se problémů nemusíte obávat, právě naopak. Často jsou právě produkty z přírody velkou pomocí.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.