Vyberte stránku

Jak na vždy upravené vousy?

Jak na vždy upravené vousy?

Také jste už několikrát slyšeli, že se o vousy máte starat stejně jako o vlasy? To není tak docela pravda. O porost na tváři je nutné se starat ještě víc! Pravidelná péče o vousy vám však nezabere hodiny a zajistí, aby byly zdravé, čisté i upravené. Přinášíme krátký přehled o krocích, které vaší tváři zajistí obdiv.

Každý den

Stejně jako vlasy, tak i vousy je nutné česat každý den. Minimálně dvakrát za den. Česáním a kartáčováním je vrátíte do požadovaného tvaru. Zároveň pomůžete k růstu tím správným směrem. Pro jejich snazší úpravu použijte vosk na vousy. Ten jim kromě poslušnosti dodá lesk a vůni.

2× až 3× do týdne

Několikrát do týdne je nutné vousy umýt. K tomu jsou určené mycí gely, které je vyčistí i hydratují pokožku pod nimi. Mokrý plnovous však není vhodné fénovat. Pouze ho vysušte ručníkem a následně použijte výživný balzám nebo olej na vousy. Ten zajistí i pružnost, díky které bude úprava snadnější. Pokud vám vyhovuje jedna značka produktů pánské kosmetiky, držte se jí.

Podle potřeby

Pro upravený vzhled nestačí pravidelné umývání doplněné o používání balzámů nebo vosků. Hlavní je pravidelně upravovaný střih. Střih si můžete odnést od svého lazebníka, ale základní úpravu si zvládnete udělat sami. Náčiní na zastřihování byste měli mít doma. Nůžky, hřeben a kartáč z kančích štětin stačí na domácí údržbu vousů. O linie na tvářích i krku se mezi návštěvami holičství postará elektrický zastřihovač.

Pokud i přes svou pravidelnou péči narazíte na problémy, jako je svědění, slabé vousy či lupy, přečtěte si tento článek nebo požádejte o radu při další návštěvě barbershopu. Zdejší odborníci vám jistě rádi poradí.

Jednou za měsíc

I když všechny popsané rituály zvládáte, navštivte jednou za čas svůj oblíbený barbershop a nechte péči o svou tvář i vlasy na odborníkovi. Procedury jako napařování obličeje, peeling, holení, úprava obočí nebo opalování jemných chloupků udělá dobře nejen vaší pleti. Užijte si čas jen pro sebe, vypněte myšlenky na práci či další povinnosti. Dopřejte si ten pocit perfektně upravených vousů.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.