Vyberte možnost Stránka

Stylové vousy v 5 jednoduchých krocích

Stylové vousy v 5 jednoduchých krocích
Rate this post
!AdSense – before contentChcete nosit delší strniště nebo rovnou plnovous? Pak vás jistě bude zajímat, jak vytvarovat vousy do stylového tvaru? Poradíme vám, jak dosáhnout slušivého vousu v 5 jednoduchých krocích.

Dobře tvarované vousy jsou základem vašeho nového stylu. Pečujte o své vousy správně. Dáme zaručené tipy, jak na to.

Obsah článku

Dosáhnout stylového vousu není nic těžkého

1. Prvním krokem je čistota.

Stejně tak jako mastné vlasy nemohou vypadat dobře, stejně tak ani nemyté vousy vám neudělají službu. Vousy (jakékoliv délky) pravidelně šampónujte. V praxi to znamená, že kratší vousy umyjte jednou za 5 dnů, delší vousy pak vyžadují častější hygienu.

Umyté vousy úplně nevysušujte, ještě lehce mokré je pomocí hřebenu nebo kartáče na vousy rozčesejte. Hřeben veďte směrem, kterým má vous růst.

vousy-1

Hřeben na vousy je praktická věc. Díky ní “pochopí“ vaše vousy, jaké směrem mají růst. Foto: archiv firem, Pinterest

3. Styling vousů

Po dokonalém uschnutí vousů je čas na závěrečný styling. Použít můžete vosk na vousy, kterým snadno dotvarujete problémové části vousu – nejčastěji se vosk používá na knír a oblast tváří.

Tip! Chcete-li docílit zdravého lesku, použijte olej na knír

4. Péče o vousy

Někteří muži mají problém s růstem vousů. Nepravidelné vousy nejsou nic pěkného. Pakliže máte problém s nepravidelností, je třeba se zaměřit na zdravý růst plnovousu. Používejte vitaminové oleje bez chemie, které podpoří růst vousu. Zprvu udržujte délku na kratší strniště, po zlepšení kvality vousů můžete začít pěstovat stylový plnovous.

vousy-pece-o-ne

Kompletní set péče o vousy se skládá ze šampónu, balzámu, oleje a vosku. Foto: Pinterest, archiv firem

Udržování tvaru vousů

Konečným krokem je pravidelné stříhání a tvarování vousů pomocí nůžek a holícího strojku. Zde se nabízí prostor k experimentování podle toho, jaký máte tvar obličeje.

vousy-2

Udržujte své strniště i plnovous upravené. Nůžky na vousy a strojek jsou nutná investice. Foto: archiv firem, Pinterest

Může vás zajímat: Vousy mají své hranice!

Jak zastřihnout linii vousů na krku?
Jak zastřihnout linii vousů na tváři?
!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.