Vyberte možnost Stránka

Pro kutily – jak obložit koupelnu krok za krokem

Pro kutily – jak obložit koupelnu krok za krokem
Rate this post
!AdSense – before contentJestli přemýšlíte nad tím, že se vrhnete do obkládání koupelny novými dlaždičkami nechte si inspirovat radami od nás. Rekonstrukce koupelny není žádná snadná záležitost, ale dílčí práce, právě jako je obkládání zdí zvládnete sami. Stačí Vám k tomu potřebné vybavení, materiál a spoustu času.

Než začnete s obkládáním, tak si změřte potřebnou plochu, na kterou budete obkládat a k ní připočítejte asi 15% na prořezy. Moderní jsou velké dlaždice, u kterých mohou být prořezy větší.

Co si dopředu připravit za nářadí a materiál:
– dlaždice
– spárovací hmotu + křížky pro rovnání
– práškové nebo již namíchané lepidlo
– penetrační nátěr
– vodováhu
– zednickou lžíci
– ozubenou stěrku
– nádobu na lepidlo + vrtačku na míchání s nástavcem
– gumové kladívko
– řezačku na obklady (nejlépe hobby)

 

1) nakreslete si na stěnu, do jaké výšky budou obklady. Ideální jsou násobky, abyste nemuseli zbytečně řezat – nezapomínejte na mezery.

2) rozmíchejte si lepidlo a naneste ho na zeď – na to použijte ozubenou stěrku. Lepidlo vydrží 20-30 minut, proto rozmíchejte pouze tolik, kolik stihnete nalepit

3) nyní začnete přidávat na zeď dlaždičky – na rohy dávejte křížky, aby byly dodrženy mezery

4) odstraňte zbytky lepidla vlhkou houbičkou

5) spárování provádějte až druhý den – můžete použít různé barvy spárovacích hmot

K tomu, aby koupelna vypadala dobře bude zapotřebí velké trpělivosti a přesnosti. Vše neustále přeměřujte vodováhou.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

1 komentář

  1. rekonstrukce koupelny

    Zrovna jsme v polovině rekonstrukce koupelny, kachličky pokládáme podobným způsobem a zatím jde vše bez problému – žádné větší spáry, uštípnuté kachličky nebo nerovnosti.

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.