Vyberte možnost Stránka

Nejnovější tablety: jaký si vybrat tablet?

Nejnovější tablety: jaký si vybrat tablet?
Rate this post
!AdSense – before contentTablet je prostředník mezi notebookem a dotykovým telefonem – výborný je především na prohlížení fotografií, čtení knih a surfování po internetu. Jeho hlavní výhody jsou přenositelnost, lehkost, rychlá odezva a výborná ovladatelnost.

Tabletů můžete na internetu najít celou řadu je docela těžké vybrat si ten správný model, aby splňoval potřeby, které od něj očekáváte. Dá se ale chytit několika kritérií a podle nich si postupně vyselektovat ten správný model.

Jak na to? Určete si, na co budete chtít tablet používat a jaký máte rozpočet. Ceny se pohybují od 1500 Kč za ty nejlevnější modely až po 22 000 Kč za ty hodně našlapané.

Co dále zvážit? Napište si na papírek, jakou chcete velikost displeje, hmotnost, jaký chcete operační systém, výdrž baterie a její kapacita, značka, velikost paměti, nebo neoriginální padělek, příslušenství a možnosti rozšíření do budoucna.

Velikosti displeje
Šířka začíná na 5 palcích a může být až 14 palců. 1 palec = 2,54 cm. Mezi nejprodávanější modely patří ty s úhlopříčkou od 7 do 11 palců, tedy něco mezi 17 až 27 cm. Čím více palců, tím těžší tablet a tím horší manipulace, ale na druhou stranu lépe vidíte obraz.

Operační systém
Na výběr máte 3 nejrozšířenější operační systémy. Android od Googlu, Windows od Microsoftu a iOS od Applu. Asi nejpropracovanější operační systém je iOS, protože je vyvíjen na konkrétní model a nestává se tak, že by se tablet zasekával nebo padal při spuštění nějaké aplikace. Vyniká hlavně intuitivním ovládáním, které pochopí i méně zdatný uživatel.

Výdrž baterie
Na výdrž baterie si dejte pozor, můžete být překvapení malou délkou výdrže, která může být 3-4 hodiny při plném zatížení nebo až 10 hodin u lepších a dražších modelů. Především záleží, jak moc se budete připojovat do sítí a používat wi-fi.

Velikost paměti
Toto je problém hlavně iPadů, které mají pevně danou velikost paměti a nedá se dále rozšiřovat. Modely s minimální velikostí paměti 16GB se velmi rychle zaplní, takže si nákup dobře rozmyslete. U ostatních zařízení toto řešit nemusíte, pokud Vám pamět dojde, tak si můžete dokoupit odpovídající pamět a tím si jí zvětšit.

Dobrá značka nebo tablet z Číny
Tablety kupujte u prověřených a autorizovaných prodejců a to hlavně kvůli záruce a kvalitě. Dají se koupit různé padělky z Číny na různých zahraničních serverech za zlomek ceny, ale tyto zařízení mohou být nebezpečná a dosti poruchová. Vyberte si raději prověřený e-shop nebo kamenný obchod, kde máte jistotu originality.

Přehled nejnovějších tabletů naleznete na stránce Tablety Datart. Např. Apple iPad with retina display 32GB, Apple iPad 3, Asus Google Nexus 7 II…

tablet google nexus

Máte tablet?

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.