Vyberte možnost Stránka

Několik věcí, které je dobré vědět před tím, než koupíte svůj vůbec první létající dron

Několik věcí, které je dobré vědět před tím, než koupíte svůj vůbec první létající dron
Rate this post
!AdSense – before contentLehce kontroverzní, velmi vyspělá a v rámci klesajícím cenám i cenově dostupná hračka pro každého muže. Zjistěte několik důležitých věcí, které vás ochrání před špatným výběrem létajícího dronu.

Létající drony na ovládání byly původně hračkou/zbraní armády, ale už nějaký ten pátek si mohou na piloty hrát i “normální“ chlapi. K čemu ovšem takový domácí dron slouží a hlavně, jak jej vybrat?

Sepsali jsme pár bodů, které je třeba, ještě před nákupem létajícího dronu, vědět. (Zahrnuli jsme i téma špehování vnadné sousedky!)

Obsah článku

Vyplatí se větší investice

Ty vůbec nejlacinější drony jsou opravdu jen dálkově ovládané hračky, srovnatelné s jinými dětskými RC modely vašich potomků. Svým poměrně propracovaným designem mohou působit kvalitně, pravda je ovšem taková, že jde o kombinaci málo odolného plastu, s malým dosahem a o nějaké přítomnosti kamery se vůbec nedá hovořit. Takové drony jsou skvělé pod stromeček na Vánoce, počítejte ale s tím, že jakmile zafouká vítr, je po nich!

Chcete-li kvadroptéru na létání okolo svého domu, opravdu nemusíte utrácet tisíce a desetitisíce. Stačí model do pěti stovek. V případě větších nároků už je pak na místě investovat své těžce vydřené peníze moudře. 

První nákup je vzrušující, udržte si ale klidnou hlavu

Je jasné, že nákup prvního dronu je pro každého vzrušující věc! Konečně budete moct fotit svůj dům, kontrolovat jeho okolí, bavit se špehováním své sousedky a vidět větrné elektrárny tak zblízka jako nikdy předtím! Máte-li si ovšem zábavu, kterou létající drony s kamerou nabízejí, patřičně a dlouho užít, není kam spěchat.

Něco si o dronech načtěte, poraďte se v diskuzích, zeptejte se ve specializovaných obchodech. Čím hlouběji do problematiky zabřednete, tím rychleji pochopíte rozdíly mezi jednotlivými modely. Tím tak i ve výsledku ušetříte dost peněz (bráno z toho dlouhodobého pohledu).

“Nekvalitní kvadroptéry vám nepřinesou kvalitní zábavu.“

Když to vezmu hodně stručně, rychlým letem dronovým světem, volte dobrý ovladač. Opravdu kvalitní vám vydrží hezkých pár sezón (nestárnou až tak rychle jako smartphony) a výhodou jsou vyměnitelné části, jenž je možné v průběhu let i zvyšujících se nároků měnit za lepší a vyspělejší.

Dalším důležitým krokem je pak dobrá nabíječka. Opět platí, že kvalita vydrží několik roků. Logicky malý dron potřebuje malou nabíječku, na velký už budete muset mít nabíječku větší. Tak to zkrátka je. 

Tip redakce: Chcete si koupit létající dron a nevíte, kam pro něj? Hodně velká a skvěle popsaná nabídka kvadroptér vás čeká na e-shopu peckamodel.cz

Proč špehování sousedky není dobrý důvod k nákupu dronu?

Jsme chlapi. Každého z nás jako první věc napadne, že by se s dronem dala skvěle špehovat opalující se sousedka. No realita až tak skvělá není. Proč?

Těch důvodů je hned několik. Tím nejpodstatnějším je zákon o ochraně osobních údajů – natočením nahé sousedky byste se dostali do křížku s tímto zákonem, pakliže byste záznam okamžitě nesmazali. V podstatě tedy hned na úvod odpadá důvod, proč sousedku špehovat – oblečenou ji vidíte v podstatě každý den.

Jsou tu však i určitá technická omezení dronu. Ve zkratce uvedu až moc široký objektiv s maximálně širokým objektivem (příliš krajiny a málo detailů z těla sousedky), hluk (něco jako létající sekačka na trávu), slabá výdrž baterie, omezený dosah, vliv počasí atd.

Jistě vše lze vyřešit technicky vyspělým modelem, ale to chce opravdu hodně velké prasátko. 

Když to s drony myslíte vážně

Pokud máte pro nákup dronu lepší důvod, než je právě to zmíněné špehování a chcete si dronem zvěčnit krajinu na dovolené, své sportovní výkony apod., pak možná uvítáte doporučení na kvalitní a vysoce inteligentní drony DJI Dhantom.

Chcete maximální kvalitní záběry? Ultra HD 4K kamera s čočkou má 94° zorné pole a nabízí tak dokumentování s vysokými, živými a autentickými barvami. Dron DJI Phantom 3 Professional lehce ovládáte i na vzdálenost 5 km. 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.