Vyberte možnost Stránka

Vyberte do své tiskárny vhodný toner

Vyberte do své tiskárny vhodný toner
Rate this post

 

Tiskárna k počítači tak nějak patří a je celkem jedno, jestli máte doma herní mašinu nebo „pouze“ kancelářskou myšku.

Občas hodit něco na papír potřebuje podnikatel i student. Koupit si však vhodnou tiskárnu každý neumí. Mnoho lidí si často pořídí zbytečně předražený stroj nebo naopak koupí zařízení, které jeho požadavkům stačit nebude. Proto je nutné vybírat uvážlivě.

Který stroj bude pro vás ten nejvhodnější?

Zásadní je vědět, co od tiskárny potřebujete. Pokud tisknete jednou za uherský rok, bude vám stačit jen základní verze za dvě tři tisícovky. Chcete-li však tisknout každý den a hodně, bez kvalitnějšího laserového modelu se neobjedete.

Také je důležité vědět, jestli zužitkujete barevnou tiskárnu nebo vám bude bohatě stačit černobílá. Barevné bývají často dražší, zvláště mají-li být dostatečně svižné.

Zamyslet byste se měli i nad scannerem, který je velmi dobrým pomocníkem. Není potřeba ho kupovat zvlášť. Tento druh zařízení je dnes již standardní součástí trochu lepších tiskáren.

Vhodná náplň

Pro kvalitní tisk nebudete potřebovat pouze dobrou tiskárnu. Zapomínat byste neměli ani na toner. Tonery jsou v podstatě cartridge naplněné tiskařským práškem, jež se zasouvají do přístroje a bez nichž by tisknutí nebylo možné.

Nejedná se o zrovna levnou položku. Některé originální typy mohou být dokonce stejně drahé jako tiskárny, do kterých pasují. Ano, každý druh tiskárny vyžaduje svůj vlastní specifický toner.

Nemusíte se ale bát, že by vás tisknutí nakonec vyšlo až příliš draho. Standardně se dají i na našem trhu pořídit levnější varianty ve formě kompatibilních tonerů, jež jsou cenově daleko zajímavější.

Existují i ekologičtější řešení, a sice v podobě renovace tonerů. V podstatě jde o tonery, které byly využity a znovu naplněny. Díky tomu jsou cenově zajímavější než originály a zároveň jejich výroba tolik nezatěžuje životní prostředí.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.