Vyberte možnost Stránka

Střešní pálené tašky jsou nestárnoucí klasikou

Střešní pálené tašky jsou nestárnoucí klasikou
Rate this post

 

Pokud plánujete rekonstrukci střechy, případně se pouštíte do novostavby, musíte se rozhodnout pro konkrétní střešní krytinu. Velice oblíbené jsou betonové střešní tašky a pálená krytina, přičemž oba uvedené materiály mají mnohé společného, ale současně jsou v zásadních vlastnostech odlišné. V následujících řádcích vám prozradíme, po jaké variantě sáhnout, abyste neprohloupili.

Betonové i pálené tašky jsou odolné proti mrazu a ohni, stejně tak poskytují perfektní ochranu před nepřízní počasí. S nadhledem tedy zvládají déšť, sníh i krupobití.

Pálená střešní taška s glazurou

V první řadě se zaměříme na populární pálené krytiny s glazurou, neboť jsou lehké a zároveň se vyznačují porézním povrchem. Pálené tašky jsou schopné velice rychle absorbovat vlhkost a také rychle vysychat, takže se na nich nevytváří mech a řasy. Bohužel, mají i své nevýhody. Výroba je energeticky i ekologicky náročná a cena pálené střešní tašky je vyšší.

Betonové střešní tašky

Pokud byste hledali kombinaci těch nejlepších vlastností, našli byste je u betonových střešních tašek. Výroba této alternativy je ekologická a levnější. Technologie se navíc zdokonalují a současné střešní tašky BRAMAC i střešní krytiny TONDACH mají kvalitní povrchovou úpravu odrážející UV záření. Obě uvedené značky mají v nabídce pestrou škálu odstínů, takže si můžete výsledný efekt přizpůsobit svým představám a požadavkům.

Betonové střešní tašky jsou vysoce odolné a jejich životnost je extrémně dlouhá. Samozřejmostí je tvarová i barevná stálost. V neposlední řadě vás nadchne odolnost vůči vnějším vlivům. Pokládka je jednoduchá a betonové tašky perfektně tlumí hluk zvenčí.

Pokud hledáte internetový obchod, kde byste mohli objednat střešní krytinu, podívejte se na STAVINVEST.cz. Právě tam nyní probíhá výprodej nejen střešních tašek BRAMAC a TONDACH.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.