Vyberte možnost Stránka

S babím létem zavládněte na zahradě opět pevnou rukou!

S babím létem zavládněte na zahradě opět pevnou rukou!
Rate this post

Sluníčko vám k práci ještě posvítí, ale zahřát se už budete muset sám s pořádným nástrojem v rukách, samozřejmě. Září je totiž obdobím, kdy vegetační období mnoha rostlin, stromů a keřů pomalu končí. Takže zatímco na jednom stromu ještě nasbíráte pár bedýnek jablek, druhý už potřebuje pěkně seříznout pár větviček, aby to příští rok opět hojně plodilo. A pokud zarovnáte keře, živé ploty i suché květy, udrží si tvar až do jara.

Takže kde jen začít? Co třeba u stromů?

Zastřihnout korunu si žádají peckoviny jako je třešeň, meruňka či broskvoň. Stromy je potřeba zbavit suchých, odumřelých nebo nemocných větví, aby na jaře nebyly zbytečně oslabené a měly dost pupenů. Ovšem nebuďte příliš radikální, aby stromy zvládly ustát i zimu a zhojily se do prvních mrazů. Vyvarujte se také práci s tupými nástroji. Pokud si úsilí chcete opravdu ulehčit, doporučujeme vyzkoušet aku nůžky na větve Kärcher TLO 18-32 BATTERY. S nimi odstraníte pohodlně i větve ve výškách. Vysoce kvalitní dvojitá čepel umožňuje snadné a šetrné stříhání větví o průměru až 3 cm. Pogumovaná rukojeť vám z ruky nevyklouzne ani po delší práci. Navíc nůžky mají bezpečností blokování proti neúmyslnému spuštění.

A jeden Kärcher bonus navíc. Pořízení aku techniky je nyní výhodnější.* Baterii či baterii s rychlonabíječkou získáte k vybraným strojům nyní za poloviční cenu.

Zastřižení keřů a květin

Květinám a některým okrasným keřům během babího léta končí vegetační období. Takže máte jedinečnou příležitost zastřihnout i je, ovšem je to potřeba udělat co nejdříve, aby se stihly zhojit. To samé platí i odkvetlých květinách, které jsou zbytečně vysilovány zaschlými konci. Pokud máte kolem domu jen pár keříků a květinových záhonů, zvládnete to i běžnými zahradnickými nůžkami. V případě, že máte zahradu trochu větší nebo si chcete práci urychlit, rozhodně stojí za to vyzkoušet elektrické nůžky. Nůžky na trávu GSH 18-20 BATTERY mají dvě lišty, s jednou bezchybně zastřihnete trávu a stonky i v hůře dostupných místech a díky druhé diamantem broušené liště precizně zastříhnete menší keře i květiny. Řez je tak přesný, že keř vždy vytvarujete přesně podle sebe. Díky chrániči špičky se s ní lehce pracuje i v okolí zdí či dlažby. Po práci pak nůžky pomocí praktického očka zavěsíte na zeď dílny. Výkonné aku nůžky zvládnou na jedno nabití ostříhat i několik set metrů zeleně. Takže se nezaleknou ani výzvy větších zahrad.

Vraťte opět tvar živým plotům

Zapomenout byste neměli ani naživý plot. Díky tomu, že jej na podzim, tedy po skončení vegetační doby, zastřihnete, udrží svůj tvar až do jara. Vy si alespoň ušetříte práci, a navíc prostříháním opět rostlinám pomůžete k bujnému růstu napřesrok. Ovšem i v tomto případě je potřeba se držet jedné zásady. Musíte jej vytvarovat dostatečně dlouho předtím, než přijdou první mrazíky, aby se stihly větvičky stromů zacelit. I zde samozřejmě platí, že čistý řez s kvalitním pomocníkem se zahojí lépe a rychleji.

Lehké bateriové nůžky na živý plot HGE 18-50 Battery vám ušetří spoustu síly a zaručují pohodlnou práci bez bolestí ramen a paží. Díky ergonomické rukojeti se vám se zařízením bude příjemně manipulovat. Aby střih byl přesný, je řezací nůž broušen diamantem. Bezpečnost je pro Kärcher základ, proto je plotostřih opatřen bezpečnostním zapínáním oběma rukama. Snadno tak lze předejít nechtěnu spuštění zařízení.

*Při nákupu vybraného stroje Kärcher z bateriových platforem 18 V a 36 V 5 Ah sada baterie s rychlonabíječkou nebo 5 Ah baterie se slevou 50 %. Akce platí od 1. 9. do 30. 11. nebo do vyprodání zásob.

Mrkněte na https://www.karcher.cz/cz/baterie.html.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.