Vyberte možnost Stránka

Fotíte zvířat? Jak „ulovit“ zajímavé snímky?

Rate this post

 

 

 1. Obsah článku

  Zmapujte si prostředí i zvířata

Pokud chcete „ulovit“ zajímavé snímky, vyplatí se si zoologickou zahradu a její obyvatele předem zmapovat. Zjistíte, kdy je fotograficky vděčné krmení, která zvířata v jaký čas během dne opouští zázemí a kdy je v zoo největší klid. Víkendové davy nebo záplava školních výletníků během dopoledne všedního dne klid na fotografování příliš nedávají.

 1. Počkejte si na počasí

Nemá cenu do zoo vyrážet za focením, když je venku šero. Počkejte si na modrou oblohu a dostatek světla, které by ale zase nemělo být moc ostré. Nejlepší tak bude přijít do zoo hned po otevření, případně začít fotit později odpoledne.

 1. Hledejte neobvyklé obrazy

Využijte toho, když je ve výběhu víc zvířat. Na první pohled můžete mít pocit, že se vám před objektivem motají, ale když snímku budete věnovat dostatek času, hlavní objekt na fotografii může doplnit hlava dalšího jedince v pozadí. Nebo snímek „orámujte“ podhledem pod břichem čtyřnohého zvířete.

 1. Zapomeňte na blesk

Nastavte si fotoaparát tak, aby se vám automaticky nespouštěl blesk. Jednak vám na velkou vzdálenost bude k ničemu, ale především s ním zvířata budete pouze děsit, takže budou mít spíš potřebu se před vámi ukrýt.

 1. Zaměřte se na detaily

Fotografii stojícího slona už jste viděli milionkrát. Zkuste vytvářet umění, které se často schovává v detailech – u velkých zvířat, například u slona vyfoťte jeho oko nebo kůži. Na takové snímky ale budete potřebovat teleobjektiv, například Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS II USM, nebo fotoaparát s dostatečným zoomem, kterým si detail „přitáhnete“. Hodit se může například Power Shot SX730 HS.

 1. Foťte ze stejné úrovně

Staňte se součástí prostředí zvířete alespoň na fotografii. Pomůže vám k tomu maximálně přirozený záběr zvířete, který získáte, když se snížíte na jeho úroveň. Samozřejmě za předpokladu, že to lze, což například u žirafy půjde jen těžko. V některých případech, hlavně tam, kde je dostatečně velký výběh, pak snímek bude působit, jako byste fotili v divočině.

 1. Zbavte se bariér

Mezi vámi a zvířetem obvykle bude buď sklo, nebo mříž či pletivo. Všechno se ale dá odclonit. U skla pomůže jít co k němu co nejblíž, protože tím zmírníte odlesky světla. Těm zkušenějším pomůže, když na objektiv nasadí polarizační filtr. Při fotografování přes pletivo nebo mříž pomůže, když si nastavíte maximální přiblížení a ručně nastavíte nejmenší možné clonové číslo. Překážka mezi vámi a zvířetem tak na snímku téměř zmizí.

 1. Ostřete na oko

Při fotografování zvířete ostřete na jeho oči, které by měli být nasvětlené. Jiný a zajímavý snímek ale získáte i tím, když vyfotíte odlesk světla v jeho oku. 

 1. Ukládejte své snímky organizovaně

Když po návratu vyberete ty nejpovedenější snímky, kromě počítače je uložte i vzdálené úložiště, kde budou v bezpečí i když se váš počítač nebo externí disk rozbijí. Zdarma můžete ukládat toky například na úložiště irista, kam se vejde až 15 GB dat. To v praxi znamená, že se můžete uložit až patnáct tisíc fotografií, které budou velké 1 MB.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.