Vyberte možnost Stránka

Rychlost internetu je dnes klíčová

Rychlost internetu je dnes klíčová
Rate this post
!AdSense – before contentInternetové připojení se stalo pro naše domácnosti stejně nezbytné, jako elektřina a tekoucí voda. Čím dál více domácností se bez připojení k internetu již prostě neobejde. Rychlejší internet znamená plynulou online výuku, možnost sledovat filmy online, a mimo jiné mít připojených vícero zařízení. Pomalý internet je za trest, když k němu připojíte notebooky, telefony, počítače, nebo snad i další zařízení.

Jakou rychlost internetu doma máte vy? Pokud vám doposud nepřišlo, že by mohla být lepší, pravděpodobně je vše v pořádku a nemáte zrovna moc co řešit. Jestli ale přemýšlíte, jestli takhle pomalý internet mají i sousedi a zda by náhodou nebylo lepší změnit poskytovatele, asi je na čase začít záležitost řešit.

Co nejdříve udělat? Změřit rychlost!

Víte, jakou rychlost máte ve smlouvě? Ověřte si ji pomocí měření rychlosti internetu. Jde o jednoduchý proces, stačí otevřít stránku pro měření a zmáčknout tlačítko. Měli byste však dodržet následující zásady, jinak nebude měření spolehlivé:

  • Měřte vždy na počítači připojeném kabelem, Wi-Fi může rychlost zkreslovat (zhoršovat).
  • V dobu měření na počítači nemějte zapnutého nic jiného, vypněte všechny další aplikace, otevřete si pouze webovou stránku s měřením.
  • Postarejte se, aby měl počítač aktuální systém.
  • Odpojte doma od internetu všechna další zařízení.
  • Měřte ideálně na co nejnovějším stroji.

Jestliže se vám zdá, že rychlost neodpovídá tomu, co máte uvedeného ve smlouvě, neváhejte kontaktovat svého poskytovatele připojení a věc s ním řešit. Pokud odpovídá, ale vám tenhle internet prostě nestačí? Zařiďte si ho jinde.

Rychlý internet dnes nemusí být drahý

Jaká DSL rychlost internetu je dnes běžná? Určitě chtějte download 100 Mbit/s, pro domácnosti s více připojenými zařízeními se doopravdy hodí. Upload může být nižší a obvykle bývá, protože typicky mnohem více stahujeme, než nahráváme. Samozřejmě můžete mít specifické potřeby. Pokud tedy víte, že je pro vás důležitá i rychlost nahrávání, dejte si na ni speciální pozor. Dobré nabídky má spousta společností, stačí trochu pátrat na internetu. Snad vám poběží rychle.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.