Vyberte možnost Stránka

Ukončení výroby PS4 se zatím nekoná. Microsoft ale Xbox One zařízl

Ukončení výroby PS4 se zatím nekoná. Microsoft ale Xbox One zařízl
5/5 - (1 vote)

Microsoft se rozhodl k významnému kroku a dal definitivní stopku starší konzoli Xbox One. Důvod je zřejmý, gigant se chce soustředit na novější Xbox Series X. Zajímavostí je, že se konzole Xbox One X a One S nevyrábí již více jak rok, což znamená, že u všech dostupných kusů jde pouze o doprodej. U Sony přitom panuje situace diametrálně odlišná. Japonský konkurent Microsoftu zatím ve výrobním programu PS4 nechává. Produkci nejnovějšího herního svatostánku stále brzdí nedostatek čipů.

Playstation 5 byl, je a s největší pravděpodobností ještě dlouhou dobu bude nedostatkovým zbožím. Tu a tam se někde objeví a skalní příznivci značky, kteří si neváhali připlatit nebo měli štěstí v předprodeji, ho sice mají doma už nějaký ten pátek – drtivá většina zájemců však zatím ostrouhala. Co na to Sony? Přišlo s „unikátním“ řešením. Výrobce nabádá hráče k pořízení herní konzole PS4.

Že to Sony s doporučením, jak přečkat období nedostatku PS5, myslí smrtelně vážně, potvrzuje navýšení původní výrobní kapacity o milion kusů.

A jen tak mimochodem – pokud vás napadlo, že si k PlayStationu 4 pořídíte alespoň DualSense PS5, musíme vás zklamat. Ovladač není zpětně kompatibilní se starší konzolí.

Je PS4 krok zpět?

Sony usuzuje, že pro někoho, kdo doma žádnou moderní konzoli nemá, je pořízení PS4 rozumnou vstupní branou do jejího ekosystému. A to i navzdory neoddiskutovatelnému stáří (vyrábí se od roku 2013) a zastarávajícímu hardwaru. Čtvrtá generace legendární herní krabice má co nabídnout i dnes. Stále na ni vychází kvalitní tituly a na jejího nástupce jich je naopak nedostatek.

Alternativou k nedostatkovému PS5 může být levnější verze Xbox Series, která se prodává pod označením S. Výkonnější Xko je momentálně také beznadějně vyprodané, a to ze stejných důvodů jako PlayStation.

O autorovi

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.