Vyberte možnost Stránka

Měniče DC/DC Mean Well

Měniče DC/DC Mean Well
Rate this post

Sháníte měnič pro přeměnu stejnosměrného napětí určité hodnoty na stejnosměrné napětí jiné hodnoty? Pak jistě hledáte měnič DC/DC. Pokud navíc zvolíte značku MEAN WELL, pak si můžete vybrat z uzavřeného nebo polouzavřeného provedení CASE. Je možné sáhnout po otevřeném provedení v PCB formě, případně po miniaturním měniči, který je určený pro pájení na desku plošných spojů.

Obsah článku

Co je měnič napětí

Ve zkratce je měnič zařízení, které slouží ke změně napětí napájecí soustavy. Měnič je také často označován jako zdroj, případně napájecí zdroj, ačkoliv skutečným zdrojem bývá akumulátor nebo generátor.

Častokrát se setkáváme z dotazy, jak je to s typy měničů DC-DC. Jak už bylo uvedeno, jde o uzavřené, polouzavřené nebo otevřené zařízení, které mění hodnoty ve stejnosměrném napětí. Níže naleznete přehledné vysvětlení jednotlivých pojmů.

Co je CASE

V tomto provedení nabízíme měniče DC/DC ze sérií RSD a SD s výkonem 15W až 1000W. Case měniče přeměňují stejnosměrné napětí 9V až 143V, vždy dle modelu, na napětí stejného druhu o hodnotě 5V, 12V nebo 24V.

Co je PCB

Měniče v otevřeném provedení ze série PSD mají výkon 5W až 45W. Vstupní napětí PCB měničů má rozsah 9VDC až 72VDC, vždy dle modelu, a nabízené výstupní napětí je v hodnotě 5VDC, 12VDC nebo 24VDC.

Co je plošný spoj

Měniče DC/DC vhodné pro montáž na desku plošných spojů ze série NID a NSD o výkonu 5W až 60W. Pracují s napětím 9,8VDC až 72VDC, vždy dle modelu, a přeměňují jej na napětí 3,3VDC až 24VDC a napětí -15VDC až 15VDC u dvouhladinových modelů série NSD.

Nevíte si rady? Kontaktujte nás

Jsme specializovaný a autorizovaný e-shop značky MEAN WELL v České republice. Pokud hledáte kvalitní měniče s dlouholetou životností, pak světová značka MEAN WELL je tou pravou pro vás. Máte-li jakýkoliv dotaz, případně budete potřebovat poradit s výběrem, pak se na nás neváhejte obrátit, rádi vám pomůžeme.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.