Vyberte možnost Stránka

HUAWEI P40: Tipy, jak s Huawei P40 vytvořit oslňující vzpomínky

HUAWEI P40: Tipy, jak s Huawei P40 vytvořit oslňující vzpomínky
Rate this post

Kdysi to nebylo jen tak. Museli jste si několik týdnů dopředu domluvit schůzku s fotografem, zajít do ateliéru a nechat se vyfotit profesionálem. V lepším případě přijel fotograf přímo za Vámi, ale to vyžadovalo několik hodin uklízení a příprav. I tak byly fotografie ne vždy tak kvalitní, a hlavně nebylo možné snímky editovat. Později přišly na řadu novější fotoaparáty a s nimi i smartphony, díky kterým si nyní můžete dovolit vytvářet desítky snímků a vybírat si ty nejlepší, které můžete dále upravit.

Najděte si místo s dobrým osvětlením

Pokud se rozhodnete pro profesionální snímky, musíte si nejprve pořídit telefon s kvalitním fotoaparátem, který zvládne různé expozice. Nejlepší jsou snímky za denního světla, a to jestli sluníčko svítí přiměřeně a je dobré počasí. Stačí pak vyjít ven a během procházky najít místo vhodné pro následující focení. Můžete fotit se skvělým pozadím v podobě stromů, louky, nebo hor. Poté stačí namířit telefon a nechat ho dělat svou práci. Většinu ji odvede za Vás, ale je důležité znát alespoň základní techniky.

Pro začátek se ujistěte, že máte čistý objektiv

Určitě se Vám někdy stalo, že po několika hodinách focení jste zjistili, že jsou Vaše fotky nepoužitelné. Bohužel to hned neznamená, že jste něco udělali špatně. Fotografie jsou často rozmazané, nebo na nich jsou čmouhy a další vady. Někdy si ani nevšimnete a při editování na počítači zjistíte, že jsou na některých místech tečky.

Začněte proto vždy tím, že si zkontrolujete čočku. Musí být vždy čistá, protože dobré vybavení je základem úspěchu. Ještě před focením proto čočku vyčistěte, abyste poté nebyli zklamaná z nekvalitních snímků. Nejčastěji se doporučuje používat hrubé materiály jako bavlněné tričko, nebo namočený ubrousek. Jestliže nechcete riskovat poškrábání čočky, doporučujeme koupit si hadřík z mikrovlákna, který je speciálně určený na sklíčka a rozhodně s ním odstraníte větší šmouhy z celého objektivu.

Pohrajte si s nastavením

Nemusíte být profesionálním fotografem, abyste si vytvořili skvělé vzpomínkové album. Jeden z nejnovějších modelů Huawei P40 má několik desítek možností individuálního nastavení, což Vám pomůže. Ruční nastavení Vám poskytne dávku kreativity, dále Vám umožní fotit v té nejvyšší kvalitě.  Pokud budete chtít zaostřit, musíte na obrazovku poklepnout a upravit ostrost přímo na obrazovce. Stejně tak můžete nastavit i jas. Díky tomu můžete vytvářet kvalitní fotografie i v ne tak dobře osvětleném prostředí. S přetahováním ikonky sluníčka nahoru a dolů to hravě zvládnete. Ve večerních hodinách si nastavíte blesk a snímky budou vypadat jako ve dne.

Další vychytávkou je přibližování a oddalování pomocí stahování a roztahování prstu. Můžete si vybrat cíl, na který se zaměříte a přiblížíte i ten nejmenší detail. Detaily můžete rovněž fotit za pomocí funkce portrétu, panoramy, nebo zpomaleného pohybu. Panorama je vhodná pro fotografování přírody a rozlehlých snímků. Některé režimy dokonce umožní vytvořit fotografii s rozhledem až 180 stupňů.

Tečkou na dortu je záznam pohyblivého snímku. Jestliže ikonku zapnete, tak se z Vašich fotografií vytvoří krátká videa. V galerii stačí snímek přidržet a smích Vašeho nejlepšího kamaráda ožije. Usměje se na Vás a díky jedné fotografii budete mít lepší den.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.