Vyberte možnost Stránka

Víte, na jakém principu funguje kolimátor?

Víte, na jakém principu funguje kolimátor?
Rate this post

Díky kolimátoru se můžete ve velmi krátké době výrazně zlepšit ve střelbě. Odpadne vám totiž nutnost míření přes mušku a hledí. Jak přesně kolimátor funguje?

Obsah článku

Jaký je princip jeho fungování?

Obecně by se dalo říct, že kolimátory se rozdělují na dva základní druhy – tubusové a otevřené. Princip jejich fungování je přitom jednoduchý. Před okulárem svítí LED dioda směrem do objektivu, kde její světlo dopadá přímo na vyosené zrcátko. Odtud se světlo odráží zpět na vaše oko a vy tak dokážete správně vnímat osnovu kolimátoru.

Je ovšem potřeba zdůraznit, že světlo odrážené na zrcátku nesvítí z kolimátoru ven. Kolimátor a laserový zaměřovač proto nepředstavují to totožné.

Využití kolimátorů je bohaté

Hlavní výhodu kolimátorů lze spatřit v rychlosti střelby. Z tohoto důvodu bývají nasazovány všude tam, kde je potřeba střílet opravdu rychle. Typicky se jedná například o sportovní střelbu nebo složky armády a policie České republiky.

Nejlepší kolimátory jsou bez paralaxy

Dá se říct, že pouze renomované značky dokáží vyrobit kolimátor tak, aby byl odolný proti zpětnému rázu zbraně a dobře držel nástřel. Platí přitom, že ty vůbec nejlepší kolimátory jsou bez takzvané paralaxy.

Vysvětlení jevu paralaxy je poměrně složité a obsáhlé. Pokud je přitom paralaxa u kolimátoru prakticky zanedbatelná, označujeme takový model jako Parallax free. Kolimátory značky Holosun jsou přitom konstruovány bez paralaxy do vzdálenosti 10 metrů střelce od cíle.

Do kolimátoru se díváme oběma očima

Na závěr si ještě prozradíme, jak se do kolimátoru dívat. Správný způsob je oběma očima – tím se kolimátor liší od puškohledu, kde zůstává jedno oko přivřené. Tím však dochází ke ztrátě výhod periferního vidění.

Pro více informací ze světa kolimátorů navštivte web www.holosun.cz.

 

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.