Vyberte možnost Stránka

Obchodování DAX: co potřebujete vědět

Obchodování DAX: co potřebujete vědět
Rate this post

 

Moderní doba přináší nové možnosti obchodování, jednou z nich je i DAX, známý také jako DAX30 index – nejznámější a zároveň největší evropský akciový index.

Moderní doba přináší nové možnosti obchodování, jednou z nich je i DAX, známý také jako DAX30 index – nejznámější a zároveň největší evropský akciový index. Obsahuje 30 top největších německých akciových společností, obchodovaných na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. DAX má výjimečnou pozici. Na základě jeho hodnot se velmi často určuje trend vývoje evropské a dokonce také jedné z největších ekonomik – německé. Vznikl s jednoduchým cílem – vytvořit německou alternativu pro americký Dow Jones Industrial Average a britský FTSE 100.

Co všechno obsahuje DAX 30?

DAX30 je přehledně vyjádřen přes barevný dax graf. Zobrazuje měřenou výkonnost zúčastněných společností. Jako hlavní kriterium zohledňuje objem uskutečněných objednávek a kapitalizaci trhu. Společnosti a firmy, obsaženy v DAX 30 jsou opravdu diverzifikované – spotřební zboží, logistika, odívání, pojišťovnictví, farmaceutický průmysl či bankovnictví. Podle nejnovějších aktualizací by se DAX měl v roce 2021 rozrůst z původních 30 až na 40 společností a firem. DAX představuje efektivní možnost investování a proto byste se určitě měli informovat, jak přidat dax30 do MT4.

DAX 30 a změny, které přinese již blízká budoucnost

Nová éra v obchodování rovněž však zpřísní kritéria pro společnosti, obsažené v tomto indexu. Ke změně přišlo po ne příliš pozitivní zkušenosti se společností Wirecard. Tato jako první v historii forex dax 30 vůbec vyhlásila finální insolvenci. Cílem změn je garance vyššího růstu, diverzifikace a stability indexu. Společnosti po novém budou muset prokázat ověřenou ziskovost za poslední 2 roky pomocí EBITDA. Rovněž budou moci být vyloučeny z indexu DAX již 30 dní po udělení varování a také musí mít založen nezávislý výbor pro audit.

Dax index má také pár zajímavých faktů, například v roce 2002 zažil roční propad až neuvěřitelných 44%. 12 společností je v tomto indexu úplně od jeho začátku. Jde o silné firmy, jako například Allianz, BMW, Linde. Německo a německé společnosti jsou téměř vždy zárukou tvrdé práce a dosaženého úspěchu, takže i tento index má před sebou ještě slibnou budoucnost.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.