Vyberte možnost Stránka

Milujete kávu? Poradíme, jakými pomocníky se vybavit

Milujete kávu? Poradíme, jakými pomocníky se vybavit
Rate this post

Ať už jste začínající barista nebo zapálený amatér, je možné, že vám už běžná výbava nestačí a chcete se dostat více do zábavného a chutného světa kávy. Pokud je to právě váš případ a disponujete pouze základním vybavením, nezoufejte. Přinášíme pár tipů, které se mohou hodit k vašemu baristickému kouzlení.

Nešetřete na kvalitní kávě

Základem pro tento nápoj bude kvalitní zrnková káva. Ta pochází z plodů kávovníku, který najdeme zejména ve Střední a Jižní Americe, v Africe, na Madagaskaru, v Indii, V Karibiku nebo v jihovýchodní Asii, pěstovat jej ale můžeme i u nás.

Nepodceňujte kvalitu kávy a vybírejte s ohledem na vaše chutě. Na trhu je velké množství značek, které nabízí různé druhy káv – vybírat můžete z robusty, arabicy či jejich směsí, které jsou namíchány v různých poměrech.

Dbejte na správné mletí

Pokud jste milovníkem kávy, jistě oceníte i kvalitní mlýnek. Vybírat můžete mezi ručními a elektrickými mlýnky. Pokud si kávu děláte jen občas a zejména pro využití doma pro sebe či pár návštěv, je pro vás výhodnější ruční mlýnek, který je v této době vybaven kvalitními mlecími kameny.

Jestli je vaším snem proniknout vice do baristického světa a otevřít si svou vlastní kavárnu nebo stánek, určitě se hodí větší investice do elektrického mlýnku. U něj nalezneme možnost 100% kontroly nad mletím kávy, a to zejména díky nastavitelným otáčkám mlecích kamenů. Během pár vteřin se vám tak vytvoří dokonalá mletá káva pro další zpracování.

Dopřejte si kvalitní mašinu

Pokud jste opravdovým milovníkem kávy, určitě vás zaujmou i kvalitní kávovary. Pro domácí potřebu nebo např. do kanceláře jistě využijete nabídku automatických či pákových kávovarů, které vám vmžiku vyrobí kvalitní šálek kávy. Pokud zakládáte kavárnu, neobejdete se bez profesionálního kávovaru. Ten vám ušetří čas při připravování velkého množství káv a díky zabudovanému displeji ukáže velké množství důležitých informací, jako je dávkování kávy, počet porcí a další.

Pokud hledáte tu pravou kávu právě pro vás, doporučujeme navštívit řízenou degustaci. Na ní ochutnáte velké množství káv a určitě naleznete takovou, která bude vašim chuťovým pohárkům nejbližší.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.