Vyberte možnost Stránka

Muži a chia semena – Jak “zobání pro slepice“ zařadit do svého chlapského jídelníčku?

Muži a chia semena – Jak “zobání pro slepice“ zařadit do svého chlapského jídelníčku?
Rate this post
!AdSense – before contentSnad všechny moderní fit recepty (zvláště pak ty sladké) obsahují chia semena. K čemu jsou vlastně dobrá a opravdu stojí za to je do jídelníčku zařadit? Zjistěte, zda se toto zobání pro slepice nějak zásadně liší od ostatních semen a semínek.

Už dlouho vás každý koho potkáte masíruje svou reklamou na zázračné účinky chia? Je fakt, že hodně holek v okolí zhublo a chlapi vám připadají tak nějak více nabušení, ale vážně je to výsledek pojídání chia semen?

Obsah článku

Chia semena jako superpotravina

Zajímá vás, proč vlastně chia semena začít jíst? třeba proto, že dokáží poměrně slušně zahnat pocit hladu, zlepšují celkové zdraví a zásadně ovlivňují fyzickou kondici. Těch důvodů je ovšem mnohem více, vlastně jsme jich sepsali devět.

6 zásadních důvodů, proč zobat chia – nejlépe každý den!

Obsahují velké procento vlákniny, což znamená méně času na záchodě a pravidelný režim, co se vyprazdňování týče. Zaplesají i ti, co trpí hemeroidy.

Chia semena jsou známá tím, že perfektně navazují vodu, a to až do dvanáctisobku svého objemu. Dokáží tak vytvořit velmi hustý gel, který zasytí a pozitivně podporuje trávení.

Nejenom tvaroh je bohatým zdrojem bílkovin, také chia se vysokým obsahem mohou pyšnit.

Obsažené nenasycené omega-3 kyseliny posilují srdce a cévy, což znamená, že vás to při zvedání těžkých vah neklepne.

Kromě toho, zázračná chia semena, velmi dobře hydratují a zpomalují přeměnu sacharidů na jednoduché cukry, tělo v tak dokáže energii přijímat postupně a lépe ji využije – v práci i gymu.

A co ocení každý chlap, hodně snadno se skladují, nežluknou a mají dlouhou trvanlivost. Jejich použití v kuchyni je otázkou pár minut.

chia-semena

Chia semínka znali už Aztékové, kteří právě jim vděčí za pevné zdraví a fyzickou kondici.

Recepty z chia jsou hotové raz dva a poměrně dobře chutnají

Pudink s chia semínky, kokosem a granátovým jablkem

Budete potřebovat: 300 g řeckého jogurtu, 1 hrnek kokosového mléka, 1 a půl lžíce medu, 3 lžíce chia semínek a granátové jablko, strouhaný kokos

– V mixéru umixujte řecký jogurt, kokosové mléko, med

– Pak přidejte chia a ještě pořádně promíchejte. Vrstvěte do skleničky chia směs – zrna z granátového jablka – strouhaný kokos a zakryté fólií dejte ztuhnout do lednice.

chia-semena-1

Chia smoothie s mangem

Budete potřebovat: 100 ml pomerančové šťávy, 1 menší mango (nebo jakékoliv jiné oblíbené ovoce), 1/2 šálku bílého jogurtu, 1 lžíce chia semínek

– Rozmixujte v mixéru a podávejte

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.