Vyberte možnost Stránka

3 známky toho, že to s pitím alkoholu přeháníte!

3 známky toho, že to s pitím alkoholu přeháníte!
Rate this post
!AdSense – before contentSklenku s alkoholem z ruky vlastně nepustíte? Vždy si najdete čas na to, abyste si vychutnali panáka domácí slivovice a whisky patří k vašim chlapským sedánkům?

Čtěte tři známky toho, že to s alkoholickými nápoji přeháníte!

Alkohol má v naší společnosti nezastupitelné místo. Díky němu se muži snáze seznamují, formují své vztahy a získávají kontakty, a to nejen v profesní části života, nýbrž i té soukromé. Sem tam se napít je běžné a “normální“, to přece není žádný alkoholismus. Jaké známky tedy závislost na alkoholu má?

Pro moderního alkoholika je typické nárazové popíjení o víkendech, dnech volna a během období svátků. 

Páteční večery a víkendové pařby

Konec pracovního týdne, konečně! Bary, zahrádky hospůdek a diskotéky čekají a spolu s nimi i žhavé kočičky v minisukních. V devět večer sraz s kamarády, dobrá zábava se pak rozjíždí spolu s pivem nebo nějakým míchaným drinkem. Před půlnocí už máte akorát tak dost alkoholu v krvi na to, abyste se znemožnili tancem na stole, nevyrovnanou rvačkou s o hlavu větším chlápkem nebo nevhodným obtěžováním nejkrásnější holky na baru.

Věděli jste, že: Alkohol se zásadně podílí na 60 % případů utopení, ve 40 % má spojitost s popáleninami a je příčinou až poloviny sexuálního obtěžování?

Nevíte, kdy máte dost

V plánu byla jedna, dvě skleničky kvalitní whisky? Nakonec se však potácíte domů a v žilách vám koluje mnohonásobně více alkoholu, než bylo vaše předsevzetí? Vědomé i nevědomé překročení vlastních limitů je známkou toho, že máte s alkoholem potíže. Ty se pak rozvíjí postupně a získávají na síle.

Limity toho, kolik toho za večer vypít, stoupají a časem vlastně už žádné hranice pro množství alkoholických drinků ani není.

Druhý den jako v mlze

Po vzoru hlavních hrdinů bláznivé komedie Pařba ve Vegas si užíváte a hlavně pijete naplno a následně se ráno snažíte s bolavou hlavou zjistit, co vlastně včera bylo a co se během celého večera událo? Pravidelné stavy opileckého “okna“ značí vážné problémy.

Věděli jste, že: Nadměrná konzumace alkoholu totiž ruší vliv glutamátu, který se dle výzkumů zásadně podílí na formování paměti.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.