Vyberte možnost Stránka

Jak léčit hemeroidy – 6 tipů

Jak léčit hemeroidy – 6 tipů
Rate this post
!AdSense – before contentObsah článku

6 tipů jak se starat o hemeroidy doma

Hemeroidy jsou velice nepříjemné onemocnění konečníku,které Vám stěžuje každodenní život. Mnoho lidí postižených tímto onemocněním se ptá, jak se hemeroidů co nejrychleji zbavit. Existují různé druhy léčby, pokud ale nechcete jít k lékaři , máme pro Vás tipy na domácí léčení.

Pokud trpíte hemeroidy, bude Vás jistě zajímat, jak se o ně starat. Cesty mohou být různé. Pokud jste již vyzkoušel různé léky na hemeroidy, jistě jste zjistil, že měly pramalý účinek a zlepšení bylo pouze krátkodobé. Pokud nemáte lékaře v lásce a máte pocit, že jste ještě nevyzkoušel všechny možnosti, nastal čas na přírodní péči.

Přírodní pomoc proti hemeroidům

Existuje několik přírodních prostředků a potravin, které pozitivně působí na hemeroidy. Změňte svůj jídelníček a péči o svůj konečník!

1. Změňte způsob, jakým čistíte svůj konečník

Mnoho lidí používá k očištění po stolici klasický toaletní papír. Zdravý konečník s tímto způsobem problém nemá, ale nemocný ano. I v případě, že si kupujete kvalitní mnohavrstvý toaletní papír, vzniká tření, které hemeroidy pouze rozdráždí. Pořiďte si dětské vlhčené ubrousky, které nahradí toaletní papír a jsou mnohem jemnější. Další věcí, která prospěje zdraví Vašeho konečníku je mytí teplou vodou ihned po stolici. Váš konečník bude dokonale čistý a Vaše hemeroidy v klidu.

2. Bylinné koupele

Pokud máte doma vanu ( v případě, že ne použijte lavor), můžete jí využívat k bylinným koupelím. V případě, že je Váš konečník oteklý a bolí, udělejte si tuto vlažnou lázeň a deset minut v ní seďte. Lázeň se doporučuje nejen při bolestech, ale i jako prevence. Ideální tedy je pokud si lázeň dopřejete třikrát denně.

Lázeň blahodárně působí na Váš konečník a pomáhá při zmenšování zánětu. Pro lázeň používejte například dubovou kúru, heřmánek, jitrocel, kostival. Tyto bylinky pomáhají při boji s hemeroidy.

3. Zajistěte, aby jste měl měkkou stolici

Vaše stolice je odrazem Vašeho stravování. Pokud se tedy stravujete nezdravě, vaše stolice podle toho vypadá. Zajistěte, aby Vaše stolice byla pravidelná a měkká. Jedině tak bude Váš čas na záchodě příjemnější. Pokud se nechcete kroutiti bolestí při každé návštěvě WC, měl byste do svého jídelníčku zařadit tyto potraviny: hnědá rýže, květák, brokolice, zelí a celer, které jsou bohaté na vlákninu a přímo pomáhají při změkčení stolice.

4. Masáž konečníku a cvičení

Pokud se chcete zbavit hemeroidů pomůže Vám i pohyb. Hemeroidy často vznikají a zároveň jsou podporovány dlouhým sezením, například v práci. Pokud tedy máte sedavé zaměstnání, snažte se vždy na pár minut vstát a projít se, protáhnout se. Také samotný pohyb konečníku je vítaný. K tomu Vám pomohou speciální lokální masáže kostrče a konečníku. Pomocí dvou prstů potřených tea tree oleji si masírujeme dané oblasti až jednu minutu. Tea tree olej má uklidňující a antibakteriální účinky.

5. Dodržujte pitný režim

Pitný režim je přímým ukazatelem našeho zdraví, a tedy i na hemeroidy samotné nedostat vody působí, a to v negativním smyslu. Snažte se tedy denně vypít dostatečné množství čisté vody. Díky tomu se dokáže Vaše tělo lépe poprat s nemocí.

6. Mazání hemeroidů

Hemeroidy můžete mazat gelem, který obsahuje dubovou kůru, aloe vera a další zklidňující látky. Takovýto gel koupíte v každé lékárně.

Pokud je Váš stav vážný, určitě navštivte Vašeho lékaře a konzultujte tento problém s ním.

A jak se staráte o své hemeroidy Vy?

Zajímavé video o hemeroidech:

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

1 komentář

  1. Tadeáš

    Pánové, hemeroidy, to je největší hnus co může být. my to máme bohužel v rodině, všichni chlapi tím trpěli, takže byla otázka času, kdy onemocním i já. Stalo se, před půl rokem. Na rady otce jsem zkoušel co mi doporučil,nějakou tu přírodní léčbu, nějaké masti, ale hlavně mi doporučil anurex, co se kupuje na netu. Ten zabral, takže mám pokoj. Zkuste, já mohu jen a jen doporučit.

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.