Vyberte možnost Stránka

Zatepletní fasád – jak získat dotace?

Zatepletní fasád – jak získat dotace?
Rate this post
!AdSense – before contentZima se blíží a pokud jste se rozhodli pro zateplení domu – fasády, podlah, výměnu oken – je možné vyběhat si na úřadech dotaci na toto zateplení až do výše 50% z částky, kterou chcete investovat. Tento rok můžete využít příspěvku z programu zelená úsporám.

 

Jak na to?

Platí zde pravidlo, že čím lépe dům zateplíte, tím větší dotaci můžete dostat. Abyste dostali plnou podporu 50% na zateplení, je potřeba dům zateplit alespoň o 60%. U základního zateplení – např. jen fasádním polysterenem se můžete dostat na úspory 40% a dotaci ve výši 25%. U větším akcí se zateplením podlah pomocí podlahového polystyrenu se můžete dostat na 35% dotace z celkové částky.

Jakou zvolit tloušťku fasádního polystyrenu?

Samozřejmě čím tlustší polysteren použijete, tím větší úspory dosáhnete – pokud zvolíte tloušťku do 20 cm, tak vše okolo Vás vyjde vždy na stejné peníze – tedy lišty, omítkové hmoty, práce, lešení, atd.. Nad 20 cm už razantně stoupají náklady okolo i náklady na samotné zateplení. Novinkou je dnes také tzv. extrudovaný polystyren, který má mnohem lepší vlastnosti než klasický polystyren.

Co musím všechno vyplnit?

Pro žádost o podporu je potřeba si najít odborníka v oboru, aby jste dostali odborný posudek. Odborný posudek má dvě části – jednak projektovou dokumentaci a pak energetický posudek. Odborný projektant musí být členem České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) nebo České komory architektů (ČKA). Seznamy těchto osob najdete na internetových stránkách ČKAIT a ČKA.

Dále na stránkách zelená úsporám musíte vyplnit krycí list technických parametrů a samozřejmě žádost o dotaci. Pokud už budou dotace vyčerpané, dostanete email.

Následuje rozhodnutí o poskytnutí dotace, o kterém budete vyrozuměni písemně. Pokud bude kladná, můžete začít s realizací.

Poté si vyberete vhodnou firmu pro realizaci a potřebný materiál a můžete začít. Při stavbě je nutný odborný technický dozor, který si musíte obstarat.

Pokud je Vaše žádost v pořádku – sepíšete smlouvu o poskytnutí příspěvku a do 90 dní od podpisu smlouvy obdržíte peníze na Váš účet.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.