Vyberte možnost Stránka

Jak vypadá Google zevnitř?

Jak vypadá Google zevnitř?
Rate this post
!AdSense – before contentO tom, že je Google největší IT společností není pochyb. Jak to vypadá v jejích útrobách? Jak vypadají počítače, které denně zpracovávají miliardy dotazů od uživatelů? Jak je postaven nejvýkonnější vyhledávač světa? V prvním díle se podíváme na vnitřek a infrastrukturu serveroven Googlu.

Sotva si dokážeme představit život bez Googlu. Poprvé Google zveřejnil několik fotografií, jak vypadají jeho datová centra:

google_servery_1

 

Uvnitř celé sítě Googlu jsou žluté optické kabely, které jsou asi 200 000x rychlejší než klasické domácí připojení a slouží k vzájemné komunikaci mezi servery Googlu.

google_servery_2

Tyto servery zajišťují vyhledávání a videa youtube.com

google_servery_7

Modré LED diody dávají najevo, že vše funguje hladce. LED diody jsou úsporné a mají dlouhou životnost.

google_servery_9

Serverovna vyžaduje obrovský prostor a efektivní výkon pro chod všech produktů Google na celém světě. Tato serverovna ve Finsku, v Hamina byla postavena rekontrukcí staré papírny.

google_servery_11

Záložní systém pro Google. Každá páska má originální čárový kód, takže je robot může rychle najít.

google_servery_8

Pohled na chladící zařízení serverů ve Finsku, kam je přiváděna chladná mořská voda.

google_servery_12

Pohled na venkovní chlazení celého data centra.

Více informací na oficiálních stránkách Googlu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.