Vyberte možnost Stránka

Zimní pneumatiky – jak si vybrat?

Rate this post
!AdSense – before contentUž je to méně než 14 dní a čeká nás opět povinnost přezout na zimní pneumatiky, nařízení platí od 1.11. do 30.4. V tomto období jsou podle zákona povinné zimní pneumatiky, pokud napadne sníh nebo je námraza. Na některých silnicích prvních tříd jsou značky(tzv. zimní výbava), které toto ukládají a nemusí být ani sníh nebo námraza. Hloubka dezénu by neměla být menší než 4 mm.

Stav pneumatik záleží na letním skladování, ale moderní směsi většinou léto přežijí bez úhony. Většinou se uvádí, že by se nové pneumatiky měly vyměnit po 4 letech. Mnoho řidičů toto ale neřeší, protože mají buď univerzální pneumatiky na léto i zimu nebo jezdí v kuse pouze na zimních pneumatikách. Většina zimních pneumatik je uzpůsobeno větším množství lamel, které při teplotách pod 7 stupňů Celsia mají daleko lepší přilnavost k vozovce. Vybrat dobré pneumatiky je celkem problém, ale na internetu Vám poradí – např. server – Testkvality.cz – kde testují různé výrobky, včetně zimních pneu.

dreamstime_s_17521142

S výběrem pomůžou testy

Jak si správně vybrat? Na internetu si můžete každoročně najít velké množství testů právě zimních pneumatik. Testy zimních pneu 2013 Vám poradí a pomůžou se alespoň trošku orientovat v nepřeberném množství výrobců a novinek. Test zimních pneumatik 2013 vyhrála značka Dunlop s modelem Dumlop SP WinterSport 4D. Na druhém místě o něco levnější pneumatika GoodYear Ultra Grip 8. Na třetím místě se umístila pneumatika značky Michelin. Recenze pneumatik Michelin Alpin A4 vyšla o něco hůře než výše zmiňované značky, ale tato firma patří mezi největší a nejkvalitnější výrobce zimních pneumatik. Od svých konkurentů se liší hlavně o 35% delší životností, takže Vám vydrží daleko delší dobu než jiné zimní pneu.

dreamstime_s_21829445

Kde kupovat?

Většina lidí už nyní nakupuje pneumatiky na internetu a pak si je nechá v autoservisu přezout nebo nasadit na staré ráfky. Dá se tím ušetřit až tisíce korun, protože rozdíly v cenách je hodně veliké. Vždy je nutné vybrat takové pneumatiky, které odpovídají zápisu ve velkém techničáku. Na zimu je lepší vybírat užší profil, který nebude tolik hrabat a projede i vyšší vrstvu sněhu.

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.