Vyberte možnost Stránka

Pánské střihy vlasů pro váš tvar obličeje

Pánské střihy vlasů pro váš tvar obličeje
Rate this post
!AdSense – before contentNevyhovuje vám váš současný střih pánských vlasů a rád byste ho v nejbližší době změnil? Zkuste se tentokrát nezaměřovat jen na aktuální módní trendy, ale spíše na typ vašeho obličeje, který je rozhodující. Najděte se v jednom ze sedmi tvarů obličeje a zvolte ideální účes podtrhující vaší osobnost.

Obsah článku

Oválný obličej

Oválný typ obličeje je poměrně vyvážený, proto k němu více méně pasuje jakýkoli střih v různé délce i tvaru a lehčeji můžete se střihy experimentovat. Jediným strašákem by pro vás měla být dlouhá ofina, jež vaší tvář zbytečně zkulatí.

02

Čtvercový obličej

I pro tento tvar obličeje se hodí široká škála střihů. Je však třeba mít na paměti, že lépe vypadají účesy, které jsou z bočních stran více prostříhané. Velmi krátké sestřihy tomuto obličeji svědčí a zlepšují celkové rysy. Vyhnout byste se měl účesům s pěšinkou uprostřed a ofinou.

04

Obdélníkový obličej

Obdélníkový obličej je o něco delší než oválnější, což je třeba mít při výběru nového sestřihu na paměti. Rozhodně se vyhýbejte dlouhým vlasům a naopak i těm extrémně krátkým. Ideální je jakýsi střed, který nijak neuškodí vašim obličejovým proporcím.

06

Kulatý obličej

U kulatého obličeje je zapotřebí zvolit styl, který jeho tvar opticky zeštíhlí a prodlouží. Skvělý efekt mají účesy s objemem v horní části vlasů, které odvedou pozornost od kulaté tváře. Dobrým tipem jsou i sestřihy prostříhané z boku. Tabu by měly být dlouhé vlasy a ofina.

08

Diamantový obličej

K tomuto tvaru obličeje nejvíce ladí mírně zvlněné ofiny, sestříhané účesy i vlnité vlasy, jež mají zjemňující účinek a nerovnost obličeje snadněji vyváží. Obloukem se pak vyhněte nepřirozeně rovným vlasům.

010

Srdcový obličej

Srdcovému typu vyhovují účesy střední délky. Pokud však fandíte spíše kratším, nevadí, stačí k nim nosit strniště či kratší vousy, jež vyrovnají tvar obličeje.

012

Trojúhelníkový obličej

Pro takový tvar je poměrně těžké najít ideální účes, avšak nějaká rada by tu byla. Zaměřte se spíše na delší sestříhané účesy s objemem, naopak se vyhýbejte krátkým účesům, které na nerovnost obličeje upozorní. Mírnou ofinou pak také nic nezkazíte.

014

Rada na závěr – pánské střihy vlasů

Váš účes vždy významně podtrhne stylové oblečení, proto správný výběr outfitu nepodceňujte, významně posílí celkový dojem z vaší osobnosti.

Další zajímavé články o módě a životním stylu naleznete na blogu mary-moda.cz

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

1 komentář

  1. Ben

    Praktické

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.