Vyberte stránku

Umíte si vybrat golfové boty?

Umíte si vybrat golfové boty?
!AdSense – before contentI golf patří mezi sporty, pro které byly vyvinuty speciální sportovní boty. Vyznáte se v tom, jak si je správně vybrat?

Už s velikostí je to trochu jinak

Zapomeňte na to, jakou velikost bot běžně nosíte, u golfových bot se oplatí opět sáhnout po metru. Postavte se na zem a obkreslete si na papír bosé chodilo při zatížení. Pak na nákresu změřte délku od středu paty ke středu palce. Ano, správné je měřit tuto šiknou vzdálenost.

Golfové boty si obvykle kupujeme o něco menší než ty běžné. To proto, že nám musí nabídnout dostatečnou oporu při švihu. Nesmí nám tedy na noze plavat. Ale pozor, prsty by měly mít pořád možnost pohybu.

Voděodolnost se vyplatí

Určitě je vhodné investovat do bot voděodolných. Ideální jsou samozřejmě membránové boty, které noze umožní dýchat a současně zabraňují pronikání vody k noze. Dnes jsou však na trhu i moderní impregnace založené na nanotechnologiích. Ty pak dovedou chránit i kožené golfové boty.

Voděodolné golfové boty se hodí nejen do deště či po dešti. Ranní rosa nás umí hned zrána promočit a mokré nohy jsou snadnou cestou k nachlazení i k otlakům. Vždy bychom tedy měli udržet nohy v suchu.

Spikové či bezspikové boty?

Další rozhodování nás čeká při výběru bot podle toho, zdali mají, či nemají tradiční spike. Jde o ostré terčíky, kterými jsou, nebo spíše byly, golfové boty pověstnými. Pomáhají udržet stabilitu na greenu při odpalu. Nevýhodou spikových bot je, že jsou skutečně jenom na trávník a nevejdete v nich obvykle ani do restaurace. Ničí totiž podlahy. Existuje i možnost používat bezspikové boty. Ty se mnohdy nápadně podobají fotbalovým kopačkám, protože mají podobné plastové špunty, i když o dost nižší. Bezspikové boty jsou o něco méně stabilní na mokrém trávníku, ale na druhou stranu se dají nosit i běžně na ulici. A rozhodně neskončíte v restauraci v ponožkách.

Tipy na nákupy

Kvalitní golfové boty nabízí e-shop Digitalgolf.cz. K dispozici má boty od prestižních značek a samozřejmě v sortimentu nechybí kompletní golfové vybavení, tedy i golfové hole, oblečení na golf, bagy, golfové vozíky či golfové míčky.

 

!AdSense – after contentO autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

Mužskýstyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.