Vyberte možnost Stránka

Španělské delikatesy jako na dlani

Španělské delikatesy jako na dlani
Rate this post

Plánujete o prázdninách velkou narozeninovou oslavu a rádi byste si nyní v klidu vyhlédli kvalitní vína, která by se stala chloubou Vašeho slavnostního stolu? Nabídněte hostům kvalitní španělská vína.

Zajímavosti o španělském vínu

Když se řekne španělské víno, pravděpodobně si mnozí představí vína z regionu Rioja. Ovšem nejsou to pouze vína z této oblasti, která Španělsko proslavilo. Španělsko se může pochlubit celkem 69 vinařskými oblastmi s chráněným označením původu, z nich každá má odlišné předpisy pro označování délky zrání vína. Pro španělská vína je charakteristická nezaměnitelná chuť, jasná barva a neodolatelná vůně. K velké oblibě se těší již zmíněná vína Rioja, ale také Ribera del Duero. Právě tato zmíněná vína náleží k tomu nejlepšímu, co současný vinařský trh nabízí. Kdo si chce pochutnat na kvalitním španělském vínu, určitě by mu neměla uniknout některé španělské odrůdy červeného vína. Za skvosty jsou označována především vína Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot.

Ze světa španělských delikates

V současnosti se víno pěstuje ve Španělsku na 1,2 miliónech hektarů. To činí ze Španělska zemi s největší rozlohou vinných sadů na světě. Španělsko se hned po Francii a Itálii patří ke třem největším výrobcům vín. Vinice najdeme téměř po celém Španělsku. Důvod, proč se tak dobře daří právě ve Španělsku pěstovat vinnou révu, je snadný. Je to především zásluhou podnebních podmínek. Díky rozmanitému klimatu se však Španělům daří pěstovat také výborná bílá vína. Nezapomeňte však ochutnat také speciální sladká vína, sangrie nebo šumivá vína typu CAVA. Více informací se o španělských vínech dovíte na webovém portále společnosti BMC Brno. Stejně tak zde najdete také pestrou nabídku španělských delikates. Mlsné jazýčky se budou jen sbíhat po luxusní sladkosti turrón či vynikajících mandlích. Za delikatesu jsou považovány také chobotničky na česneku, chorizo či kozí sýr El Vallé.

O autorovi

redaktor

O všem možném pro Vás píše tým z internetového magazínu www.muzskystyl.cz

O nás

 

MužskýStyl.cz už od roku 2013 pravidelně přináší novinky ze světa pánské módy, oblékání, vztahů a žen, zdraví a sportu, dobrého jídla a pití, zábavy, bydlení, financí a další zajímavá témata, která každému správnému gentlemanovi nesmí uniknout. Mužský styl udává styl, trendy tak, abysme my chlapi šli s dobou, která se mění ze dne na den. Avšak my jdeme s dobou a nic nás nezastaví!


Chceš moderní hodinky s chytrými funkcemi? Stylové Apple Watch SE 2022 jsou tu pro tebe!

Styloví muži, potřebují občas vypadnout s partou a strávit volný víkend někde na chatě. Ideální příležitost na pánskou jízdu je podzimní vinobraní. Skvělou párty zažijete, když si najdete ubytování na Jižní Moravě v pěkném vinném sklípku, kde se dobře najíte, pobavíte a navíc otestujete kvalitní vínka při degustaci. Pokud vinobraní nestihnete, rezervujte si chaty na Silvestra, kde s partou oslavíte příchod nového roku a k tomu si v případě vhodných sněhových podmínek výborně zalyžujete.